Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Büszke vagyok magamra, de...

Büszke vagyok magamra, de hülyén érzem magam emiatt. Nyugtassatok meg, légyszi?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy novemberben beállított hozzánk egy vadidegen nő egy dobozzal, benne négy kiscicával, kettőnek még a szeme is zárva volt. Egy "ismerős" küldte hozzánk, hogy mi majd felneveljük őket.:S Ez a vadidegen nő az utcán találta őket és nem tudott gondoskodni róluk.

Mit tehettünk volna, elfogadtuk őket és megtettem értük, amit tudtam, de nem igazán reménykedtem, hogy életben maradnak. 3-4 óránként cumiztattam, büfi, masszírozás, meleg vizes palackon aludtak egész nap. Még a munkába is vittem őket magammal. Egy hónapig egy dekát se híztak, inkább fogytak, pedig egyre többet ettek. Aztán hirtelen meglódultak a növésben és a hízásban is. Most 8 hetesek és az egyik már 47 deka!

Imádom a macskákat, nekünk is vannak és sok mindent megteszek értük, de ezt nem hittem, hogy fel tudok nevelni négy pici cicát. Lényegében életképtelenek voltak, mikor ide kerültek, ráadásul a hideg kőre tették őket egy szál dobozban. Ki tudja meddig fagyoskodtak ott, mire megtalálták. Mégis élnek és virulnak mind a négyen. Az állatorvos azt mondta "Hú, ez nem semmi."

Tudom, hogy ciki, de azóta olyan büszke vagyok magamra. És rájuk is persze, imádom őket, bár olyan rosszak, mint az égető tűz.:)

Nórika, Boglárka, Bogárka és az egy szem Kisfiú, tulajdonképpen túlélték a halálos ítéletüket.

Dilis vagyok, ugye?:)


2010. jan. 15. 01:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem vagy dilis, csak macskabolond, es nagyon joszivu:-)Amugy gratulalok:-)
2010. jan. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Miért lennél? Nagyon szép, amit tettél, akár ki is dobhattad volna őket, mondván hogy nem a te gondod!

Azért attól az "ismerőstől" megkérdezném, hogy mégis hogy képzelte ezt?

2010. jan. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Jaj, ne is mondd. Világéletemben annyit aludtam, mint egy medve és a második héten már teljesen kivoltam. Nem tudtam két óránál hosszabban aludni egyszer sem, és akkor egy nap megláttam ezt a "kedves" ismerőst az utcán. Anyukám húzott vissza, hogy ne ugorjak ki a kocsiból és kérdezzem meg finoman, hogy mi a helyzet.:)

Persze inkább küldje hozzánk, mint a kukába, de legalább szólt volna, hogy baj van, segítsünk. De semmi, éppen munkába indultunk, mikor megérkeztek a tökmagok.

Mellesleg a helyi állatorvos volt az illető...:S

(Nem ő dícsért meg.)

2010. jan. 15. 01:17
 4/23 anonim ***** válasza:
Elso vagyok.Amugy, annyira jo ilyet hallani, hogy ilyenek is vannak nem csak a sok hulye, aki bantja az allatokat.Es tokre irigyellek, en nagyon szeretnek macskat, de sajnos nem lehet:-(
2010. jan. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ó, de kár.:( Miért nem lehet?
2010. jan. 15. 01:31
 6/23 anonim ***** válasza:

Istenem, te nagyon sokat törődhettél velük, ahogy írod!

És még a munkába is vitted? Hát ez nem semmi, legmélyebb tiszteletem a tiéd tényleg.

Büszke lehetsz magadra szerintem is. :) Megmentettél 4 kiscicát, gyakorlatilag te voltál az anyukájuk. Nagyon nemes dolog ez is.


Nekem is volt régen hasonló eset, az anyukájuk ne ettete őket. Állandóan kint kellett lennem náluk, kic szemcseppes flakonba töltögettem a langyos tejet úgy cumiztattam őket. Emlékszem csurgott a tej mindenfele és akkora hasuk volt majd fel dőltek azok a kiscicák! :D Pedig még menni se tudtak akkor. Jó, hogy még nem volt nyitva a szemük legalább nem látták milyen arcot vágok miközben etetem őket. Annyira koncentráltam barátnőm is röhögőgörcsöt kapott :DDDD


Szerintem most már mindenképp tartsd meg a cicákat, végül is te nevelted fel őket :))

2010. jan. 15. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Tényleg ügyes vagy, én is büszke vagyok rád! :D
2010. jan. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
Te nem dilis vagy hanem nagyon nagyon jószívű. nem sok ember vállalná be hogy gondoskodik 4 gyakorlatilag életképtelen kismacskáról.
2010. jan. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem vagy dilis egyáltalán, nagyon szép dolgot tettél. Nekem is van egy 3 éves macsekom :)
2010. jan. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy mentettem meg a cicám.

10 évesen amikor bicikliztem a házunk körül meghallottam egy kiscica keserves sírását. Tudtam h ott voltak kiscicák mert a barátim mondták h ők megnézték őket. Másnap mikor mentem bicajozni h majd én is megnézem őket, csak egyetlen cica volt árván. Ő volt közelebb a kerítéshez és gondolom összefogdosták. Az anyja nem vitte el, hanem magárahagyta. Átmásztam a kerítésen és hazavittem. Még csukva volt a szeme. Azonnal rohantam a városba h szerezzek neki cumit és cumisüveget. Szerencsére volt egy macskabolond ismerősünk és ő mondta h mit tegyünk. A cica szerencsére elfogadta a cumit és sikerült felnevelni.

Azóta már 10 éves és 8 kg-s kis kandúrka(ivartalanított persze) :D Jah és azóta van mellette egy kis shih-tzu-nk is:D Imádom őket!!!

Nagyon hálásak tudnak lenni az állatok és neked is azok lesznek!

Gratulálok h te is elmondhatod magadról h elkötelezett állatvédő vagy!

2010. jan. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!