Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla vs. Berni...

Magyar vizsla vs. Berni pásztokutya! Melyik lenne a megfelelőbb?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, eddig csak keverék kutyáim voltak. Most is van egy tacskó keverékem, de szeretnék egy fajtiszta kutyát is. (A mostani kutyám menhelyről van)

Szeretnék az új kutyával mindenféleképpen valami kutyás sportot űzni (agality,dog dancing,stb...) Ebből javarészt a vizsla alkalmasabb,de a bernit sem vetik meg.

Szerintetek melyiket fajtát válasszam? Gondolkodóba estem, mert bernit már néztünk, gyönyörű szülei vannak, májusban születik majd meg. Vizslát még nem, de van ismerősünk, aki tenyészt és föl tudnánk venni vele a kapcsolatot. Ha van tapasztalatotok,érveitek - jó és rossz egyaránt - segítsetek, legyetek szívesek!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. márc. 3. 08:34
1 2
 1/11 IGCM ***** válasza:
100%

Magyar vizslát válassz ha sportolni szeretnél vele.A bernivel nem lehet komolyabb szinten űzni.Egy-két dog-dancing versenyen szoktak lenni az igaz de ők nem igazán azok a sport/versenykutyák :)

Szóval minenképpen vizsla.Nagyon ügyesek agilityben!

2011. márc. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel vizslám van, én arra esküszöm! Válassz vizslát, nagyon mozgékony, sokat kell vele foglalkozni, hogy mind szellemi, mind fizikai szükségleteti kielégítsük! Én már fogytam is a sok futtatás miatt!
2011. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én is egyre több pozitívumot olvasok a vizslákról. Kezdek elbizonytalanodni. :)

De ha ilyen jó vélemények születnek erről a kutyáról, akkor szerintem mégis Ő lesz az új családtag. :)

Köszönöm a válaszokat! ;)

2011. márc. 3. 09:22
 4/11 anonim ***** válasza:
sztem a vizslával jobban jársz. értelmesebb is mint a berni és nincs is vele annyi probléma
2011. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Minden téren a Vizslát ajánlom! Nagyon okos, mozgékony, csak jót lehet mondani. Persze ez gazdától függ.
2011. márc. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A vizsla valóban mozgékonyabb, mint egy berni, de azt nem mondanám, hogy értelmesebb!! Nekem volt vizslám is, most bernim van, de ég és föld a kettő.. A berni sem egy tunya kutya, szereti ő is, ha foglalkoznak vele.
2011. márc. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

vizslám nem volt. bernim van-volt -és lesz :)

a kutyás sporthoz elsősorban a gazdi elhivatotsága kell, ( és már bocs,de 14 évesen nem biztos,hogy a kutyával űzhető sport soká lefoglalna )a suli,a haverok ,és a többi mellett a kutyára szánt idő nagyon kevés egy eredményes sporthoz.

a kutya bírná !!, da a gazdik kevésbé !!!!

viszont egy vizsla-berni keverék neked tökéletes lenne !!!

viccen kívül, egy nem fajtatiszta bernivel lényegesen kevesebb problémád lesz ,mint egy vizslával.

vizsla = vadászkutya ( sok a hiperaktív nehezen lefárasztható, és ebből adódóan problémás kutya )

berni = pásztorkutya ( erősebb terület és személy-őrző jellem , lényegesen kevesebb mozgásigény )

a fajtatiszta bernik között rengeteg a diszpláziás !!

ezért is javaslom, :

berni keverék !! ( szaknyelven hibrid kutya )

fajtiszta, de más fajtájú kutyák keveréke.remek választás .

külföldön sok országban a legtöbb segítő kutya ( vak vezető-epilepszia jelző-siketeket , és mozgássérülteket ) segítő kutyák ...

golden és labrador kutyák pároztatásával született kölykök. ugynevezett F1 hibrid . ( mindkét szülő más fajtájú ,de fajtatiszta )

2011. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Figyelj; én nem versenyszerűen szeretnék sportolni (eljárni a megmérettetésekre,stb...), hanem csak hobbiból. Rengeteg velem egykorú barátnőm van, akik a tanulás mellett kikapcsolódásként amatőr módon képzik ki a kutyáikat. A sportolás pedig csak mellékes dolog, ha nem tud agilityzni,nem baj, csak legyen jó a természete és lehetőleg családcentrikus eb legyen. Keveréket pedig azért nem szeretnék, mert nekem nem fontos, hogy egyesítve legyenek a tulajdonságaik. Vagy az egyik, vagy a másik. Egyébként köszönöm a válaszod! :)
2011. márc. 4. 09:03
 9/11 anonim ***** válasza:

remélem nem így lesz, de...

sokat látott vendég lehetsz az állatorvosnál !!!!!!

már amennyiben ragaszkodsz a fajtiszta vonalhoz:):)

( vizsla = szalag-szakadás, tudőbroblémák )mivel vadászkutya, teljesen más inteligenciával rendelkezik mint egy collie, vagy egy terrier !!

berni =

( csípő-térd-boka izületi diszplázia, szemproblémák,stb)

és sem agilityre ,sem dog -dencingre nem alkalmas !!!

még hobbi szinten sem .

kutyás sport a vizslánál = futni-futni-futni !

( bicaj mellett, futó emberrel összekapcsolva ,stb )

bernivel=kocsahúzás, -úszás,tehercipelés,kis távolságú futás, mert fizikailag erre képes. nyáron csak az úszás !!!!

2011. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem berni ő is mozgékony, de nem olyan hiperaktív mint a vizsla neked pont megfelelő. A berni sokkal hűségesebb is egygazdás kutya és megvéd ha bajba jutsz. És ekkora hülyeséget hogy nem lehet vele agilityzni, meg dog dancingelni: http://www.youtube.com/watch?v=2tVehBRuRoY

http://www.youtube.com/watch?v=DPCu_fULImg&feature=related

sőt: http://www.youtube.com/watch?v=WuLXfbl8Bgg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=KhCQPLFOkpc&feature=related

2011. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!