Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ennek a kutyának...

Szerintetek ennek a kutyának milyen a lábtartása?

Figyelt kérdés

[link]

Ő egy mudi. Szerintetek nincs franciaállása vagy bármi más? Már amennyire egy képről meg lehet állapitani. Én nem értek hozzá ezért kérdezem, hátha itt valaki otthon van ebben a témában.


2011. márc. 5. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj a lábtartásával.
2011. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg fura. Laza lábtő és/vagy franciás állás. Az ilyen kutyákat nem szabad túlságosan megerőltetni pl. agilityvel, maradnak a természetes mozgás formák és amennyit magától lemozog. Ha pároztatni akarják, akkor nem ellenkező lábállású párral javítjuk a hibát, hanem szabályos állásúval és akkor talán van remény, hogy az utódoknál már lesz szabályos lábállású is.
2011. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ivartalanitva van, sportolni akarok vele. Viszont mások azt mondták, hogy a franciaállás nem árt a kutyának csak a tenyésztésben nem kivánatos.
2011. márc. 5. 16:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos megvan az oka, miért nem kívánatos, nem csak azért mert nem szép. Bár ez olyan dolog, hogy akár még szép is lehet.

Kitörni biztos nem fog a lába, viszont sokkal korábban "lehasználódik", mintha szabályos lenne a lábállása. Erre készülj fel és eszerint terheld.

2011. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*elhasználódik
2011. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erről a képről sokat nem lehet megmondani... Itt egy ábra az összehasonlítás végett:

[link]

A) Laza vállízület, laza csuklóízület B) Szabályos szögelés C) Meredek vállszögelés

2011. márc. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

öööö az én olvasatomban itt most nem a vállakról van szó, hanem a lábtőről. és a váll szögellésnek nem feltétlen van köze a lábtőhöz, persze rossz vállszögellés hozhat magával hibás lábtövet.

De amúgy az igaz, hogy egy kép még nem mond semmit, élőben kell látni, mozgás közben is, oldalról és elöl nézetből is.

2011. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!