Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyészszemlén egy amerikai...

T.Sz kérdése:

Tenyészszemlén egy amerikai staffordshire terriernél mi lehet a kizáró ok? Ill ami miatt nem felel meg?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
pl a pigmenthiányos orr, túlságosan lógó fül, foghiány, hátra ill előre harapás,rejtett vagy félheréjűség (persze kanoknál) a teljesség igénye nélkül.
2011. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
keress utána a fajta standardnak és keresd ki a súlyos hibákat.
2011. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Szín: Minden szín megengedett, egyszínű, többszínű vagy foltos, de a több mint 80 százalékában fehér, a fekete-cser és a májszín nem kívánatos.

Hússzínű orr.

Világos vagy rózsaszín (nem pigmentált szemhéj) szemek.

Túl hosszú vagy rosszul hordott farok.

Előre- vagy hátraharapás."

2011. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 IGCM ***** válasza:
Báemi ami eltér a standartól.
2011. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 IGCM ***** válasza:
bármi*
2011. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ninna ♥ ***** válasza:
És természetesen az örökletes betegségek is kizárják a tenyészthetőséget, én úgy tudom, ott azt is komolyan figyelik. Diszplázia, szembetegségek, stb.
2011. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hibák: A felsorolt szempontoktól való minden eltérés hibának tekintendő, melynek értékelését az eltérés mértéke határozza meg.

Hússzínű orr.

Világos vagy rózsaszín (nem pigmentált szemhéj) szemek.

Túl hosszú vagy rosszul hordott farok.

Előre- vagy hátraharapás.

Megjegyzés: A kanoknak két, szemmel láthatóan normálisan fejlett herével kell rendelkeznie, melyek teljes egészében a herezacskóban helyezkednek el."


Itt a teljes standard:

[link]

2011. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utána néztem már én is,csak gondoltam vmi elkerülte a figyelmemet,mert én is csak ezekről tudok, amiket leírtatok..és az én kutyámat azért zárták ki mert vékony csontozatú és ez sehol nincs leírva kizáró oknak..

2011. márc. 8. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!