Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet ez esetben tenni,...

Mit lehet ez esetben tenni, hogy gyorsan felépüljön a kiskutya?

Figyelt kérdés
A német juhász kiskutyám tegnap reggel nagyon rosszul nézett ki, hányt ment a hasa(nem véreset) és magas láza volt! Éppen tegnap reggel pusztult el a társa vérhas-ban, valószínű tőle kaphatott el valami vírust!A német juhász kiskutya is bevolt oltva vérhas pavron és még jópár vírus ellen! Nem evett már tegnap sem, de azelőtt(azaz tegnapelőtt) délután még gyorsan és sokat evett! Miután láttuk h nincs jól elvittük állatorvoshoz, és beadott neki csomó ínjekciót(antibiotikum, vízpótló, meg ilyesmik) azt mondta h főzzünk neki hársfa teát, meg itassunk meg vele 1 decinyi pálinkát h kifertőtlenítse a belét! Tegnap délkörül hoztuk haza, és azóta nem eszik, látszik rajta h jobban van, de nem eszik még semmit! Mit tudok neki adni h megegye? Beleerőszakolni nem lehet, még a pálinkát is nehéz volt vele megitatni!
2011. márc. 6. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Főtt virslit, főtt húst - csont nélkül - szokták szeretni. Jobbulást a kutyádnak!
2011. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ninna ♥ ***** válasza:
Szerintem próbálkozz meg a diétás étrenddel. Ami főtt rizsből és főtt csirkéből áll, ezt nagyon szokták szeretni. Vizet mindenképpen fecskendővel fecskendezzetek a szájába, ha nem iszik, mert anélkül könnyen kiszáradhat, és az nagyobb bajhoz vezethet, gondolom ezt nem akarjátok, szóval víz az menjen neki óránként, félóránként egy-két fecskendővel. Ha a diétás kaját sem eszi meg, és továbbra is étvágytalan, kérdezzétek meg az állatorvost telefonon, mit tegyetek. Szerintem lehet neki adni a Béres Minera kutyáknak készült étvágyjavító cseppeket, amikor betegek, az nagyon sokat segít.. amikor a kutyusom beteg volt, rögtön ezt adtam neki, és jobb lett az étvágya.
2011. márc. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most vittem ki neki főtt húst, de nem ette, a szájába vette de ki is dobta! Teát issza magától, csak enni nem eszik....:/
2011. márc. 6. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Másik doki!

Infúzió kellene a kicsinek akár minden nap most. Olyan, hogy vérhas nincs kutyánál. Ne erőltesd az evést. De a folyadék nagyon kell neki.

2011. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!