Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyedre tanítása klikkerrel,...

Helyedre tanítása klikkerrel, elakadtam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja kezdtem el a kutyámat klikkerrel tanítani. Már tudja a gyere ide, ül, fekszik, marad, lábhoz vezényszavakat. Kb. egy hónapja belefogtam a helyedre tanításába, odáig jutottunk, hogy odamegy a fekhelyéhez és mind a négy lábával beleáll. De nem tudom, hogy lehetne elérni, hogy le is feküdjön. Ha ilyenkor kimondom, hogy feküdj, akkor odajön hozzám és a lábamnál fekszik le, ha viszont elindulok felé, akkor azon nyomban kiugrik a helyéről. Ha odamegyek, beparancsolom a helyére és lefektetem, akkor az már nem is formálással tanítás.
2011. márc. 6. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nah, előhalásztam a klikkeres könyvemet. :)

Mért csak formálással akarod?

Mondjuk van elkapás is, mert mivel az a helye, gondolom néha odamegy és lefekszik. Akkor klikkelsz. És ezt folytatod, amíg nem kezdi kapisgálni a dolgokat.

Meg lehetne rávezetéssel is. Falattal oda vizsed a helyére, rámegy, klikk. Aztán te még mindig ott vagy a fekhely előtt, és akkor mondod, hogy fekszik, akkor ha ott lefekszik, akkor klikk és örömködés.

De ha formálással akarod, akkor ha rajta van a fekhelyen, és BÁRHOGY megmozdul, de rajta van, klikk. De mondjuk, már stabilan csinálja, hogy pl. a lábát előrenyújtja, akkor mondjuk a 6. alkalom után, már nem klikkelsz rá, és mást kérsz tőle, egészen a fektetésig. De ez hosszú idő lehet.

Remélem segítettem valamit. Majd írj. ;)

2011. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megvan mi volt a probléma!

Az elkapással azért nem is próbálkoztam, mert mostanában nem szokott a fekhelyén aludni.

Kipróbáltam a rávezetést, amit írtál, egyből kiderült, hogy az a gond, hogy kinőtte a kutyaágyat. Nem tud benne lefeküdni. Én meg itt szerencsétlenkedem vele már hetek óta.

Most kicseréltem az ágyat egy plédre, kb. 10 mp alatt rájött, mi a feladat és gyönyörűen megy. Bárhová teszem a plédet, szalad és eldobja magát rajta nagy boldogan. :D

Köszi szépen!

2011. márc. 6. 12:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Most biztosan le fognak pontozni de nem tudom mit kell mindent túlbonyolitani. Egyszerüen csak kicsi korától amikor a helyére rakod, küldöd, mondod neki a parancsszót és pár hét alatt megtanulja. Fontos hogy vagy magától menjen a helyére (semmi erőszak) vagy ha nincs rá időd várni akkor gyengéden oda kell rakni. Én mindegyik kutyám igy tanitottam, boldogan száguldanak be a helyükre pedig utálják ha ott hagyom őket. Persze ha olyan helye van ahonnan el tud jönni akkor azt is meg kell neki tanitani hogy ott maradjon, de gondolom azért mászkálhat amikor akar. Szóval nem fog belehalni ha nem mindent klikker tanul.
2011. márc. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De mi azért klikkerezünk, mert már maga a tanulási folyamat is kreatív és szellemi erőfeszítéseket igényel a kutyától. Persze ha nem értesz hozzá, ezt nem látod át, de hihetetlen módon meg tud nyilvánulni ilyenkor az állati elme működése. Látom hogyan gondolkodik a kutyám.
2011. márc. 6. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:
De 'értek hozzá'. Csupán azt gondolom, hogy 1, vannak fontos dolgok amikkel nem lehet mindig sokáig szórakozni és vannak a trükkök amiket szórakozásból lehet tanulni 2, aztán azt is gondolom, hogy a kutyád nem fog visszafejlődni a gondolkodásban ha egy-két dolgot nem klikkerrel tanul meg mert mégvan ezer más trükk.
2011. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már megint ilyen hülyeségeket kell, hogy olvassak!!


Tanítsd klikker nélkül! Pórázon 4szer5ször vidd a helyére és mondd neki helyedre és fektesd le.(erélyesen)

Utána hosszabb pórázon mutatod neki, hogy helyedre, de te nem mész utána. Mikor a helyén van fekteted.

Egy nap alatt megtanulja. Nem kellenek ide napok meg hetek meg hónapok.

Tiszta hülyeség!

2011. márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tegnap 20:36-nak


Nagyon is igaza van. Én az utolsó voltam.

2011. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ti se fogjátok fel a klikker értelmét. Ott nem az a lényeg, hogy ráerőltesd a kutyát a doglokra, hanem kitalálja, fejlődik a gondolkodása, könnyebben tanul meg trükköket. Nekem mindig élvezetes látni, hogy a kutyám gondolkodik. Látszik rajta, hogy kattog az agya. Ha valamit jól csinált, és kap jutit, többszőr próbálkozik vele, majd ha késöbb nem kap rá, kipróbál valami mást.

Akkor nem húzom-vonom, hogy ezt csináld, meg azt csináld. Hanem hagyom gondolkodni a kutyát.

2011. ápr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!