Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért drótszőrű/szálkásszőrű...

Miért drótszőrű/szálkásszőrű tacsinak hívják a drótszőrű/szálkászőrű tacsit? Mi a véleményetek a tacsiról? Melyik fajtáját ajánlanátok a tacsinak? Keverék tacsi szerintetek jó?

Figyelt kérdés

Az első kérdésem arra vonatkozoik, hogy a drótszőrű/szálkászszőrű tacsinak durva a szőre vagy miért hívják így?

második kérdés a tacsi fajtát választottam, így olyan kutyim lessz. Tapasztalatokra vagy csak egyszerű véleményre vagyok kíváncsi.

Több féle tacsi van így kíváncsi lennék szerintetek melyik a legideálisabb fajtája.

Gondolkodtam azon, hogy agy tacsi keverék is lehetséges jó lenne. Erről mi a véleményetek?


Ja és ne gyertek azzal, hogy menhelyről fogadjak be kutyust.


Előre is köszi a válaszokat! :)


2011. márc. 6. 11:27
 1/6 A kérdező kommentje:
*egy
2011. márc. 6. 11:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért hívják drótszőrűnek, mert durva, drótos tapintású a szőre. Én bírom a tacskókat :P Én személy szerint a Kanichen tacskókat szeretem inkább, de ez ízlés kérdése.

És igen, a keverék is jó lenne, már miért ne lenne jó egy egyszerű kis keverék? És mégis miért ne jöjjünk a menhelyjel? Egy menhelyi kutya már nem olyan jó, mint a fajtatiszta tacskó?

2011. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó csak volt egy menhelyi kutyánk aki megharapott és azóta félek az ilyen menhelyi kutyáktól. Az előző gazdája verte.

A keveréket meg azért kérdeztem, mert sokan leszolják őket. Bár az is igaz, hogy másnak a véleményével minek foglalkoznék. Meg így néztem tacsi keverékekről képeket és annyira beléjük szerettem.

2011. márc. 6. 11:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és persze köszönöm a választ! :)
2011. márc. 6. 11:43
 5/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Ha elmész egy menhelyre, és elmondod a problémádat a korábbi menhelyi kutyáddal, a gondozók tudnak neked olyan kutyusokat mutatni, akik minden simogatást ezernyi hálával köszönnek meg, és ők biztosan nem fognak megharapni. Az a kutyus egy idegileg labilis, rossz előéletű kutyus lehetett, nem csoda, hogy megharapott. Az ilyeneket könnyen el tudod kerülni, hiszen nem is neked való az ilyen nagyobb kihívás.
2011. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tacskót már olcsón is kapsz jót, mert szerencsére nem divatkutya.Ha fajtisztát szerzel be, számíthatsz arra, hogy a jellegzetes tacskóvonásai megvannak, amiktől olyan bájosak és imádnivalóak.Kissé makacs,de szeretettel jól nevelhető, az erőszaktól szenved.nagyon gazdacentrikus, idegenekkel sosem túl barátságos, lármás, hangos gyereket nem szeret.Nagyon okos, rafinált könnyen tanul.Nekem simaszőrű normálméretű és egy hosszúszőrű törpém van(a törpét egy 2x aranykoszorús mestertenyészetből vettem 3 éve 70000 ft-ért, ezért mondtam, hogy megfizethetőek).A simaszőrűnek több a gond a szőrével, mert állandóan hullik, a törpének nem és csak fésülni kell, kozmetikázni nem.A drótszőrűt viszont hordanod kell trimmeltetni, ha olyanod lesz.Jó döntés a tacsi, imádni fogod, levesz a lábadról pillanatok alatt.
2011. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!