Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyi kutyám csak májkrém...

A menhelyi kutyám csak májkrémet és háztartási kekszet eszik. Mit ehetne még?

Figyelt kérdés
Először szörnyű gyomorrontása volt a mosléktól, aztán kullancs fertőzte meg. Szépen rendbe jött, hasmarsa sincs már, de kegyetlenül finnyás. Se konzerv, se száraz (többfélét is vettem, egy-két falat és ott hagyja). A kolbászt, sajtot, húst is épp hogy megkóstolja, aztán többet nem kell neki. Semmit nem fogad el a (nem olcsó, osztrák) májkrémen és kekszen kívül, de ez biztos nem elég neki. Az orvos szerint egészséges, csak épp alig eszik. :S
2011. márc. 7. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
ha már egészséges várj egy napot.Biztos megeszik majd mindent.
2011. márc. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mióta van nálad? Amíg meg nem szokja a helyet, addig normális az étvágytalanság.

De lehet, hogy így akar próbára tenni.

A kutyát nem etetjük moslékkal, mert nem disznó, hanem kutya! Vagy főzzél neki, vagy vegyél egy jobb minőségű tápot.

Ne hagyd válogatni, mert ez egyre csak rosszabb lesz! Ne legyen előtte étel, csak víz! Egy nap egyszer leteszed neki a kaját, adsz rá 10 percet, hogy megegye. Ha nem eszi, nem adsz mást, hanem elveszed és a másnap esti etetésig sem jutalomfalatot, sem semmi nassolni valót ne kapjon, marad az éhkopp! Akkor is csak újra a tápot add neki oda. Elképzelhető, hogy akár 4-5 napig is finnyáskodni fog, de ne add fel, mert ha tényleg éhes lesz, meg fogja enni! Esetleg azt megpróbálhatod, hogy a tápot beáztatod egy kis langyos vízben vagy húslevesben, de más engedményt ne tegyél! A legtöbb kutyánál ezt a módszert életében egyszer-kétszer elég eljátszani ahhoz, hogy örök tanulság legyen és bevésődjön az agyába, hogy az ételt meg kell becsülje és nincs válogatás, evés van és pont.

2011. márc. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A menhelyen evett moslékot! Én sosem adnék neki. Lassan 3 hete van itt, legalább egy hete gyógyult meg teljesen és még mindig nem eszik.
2011. márc. 7. 23:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Még a jutalomfalatokat se fogadja el. :S
2011. márc. 7. 23:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak türelem!

Beleszokik majd a jómódba.

2011. márc. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak amiatt nem eszik, mert új neki a hely, meg kell szoknia mindent. Gondolj csak bele, neki minden normális kaja ismeretlen számára. Az én kutyám 4 évesen került hozzám, elég rossz helyről hoztam el, csontsoványan és ő sem akart enni. Kb. 2-3 hétig vettem neki májkrémet, adtam neki rántottát, főtt húst stb., pontosabban csak próbáltam, mert semmit nem akart enni.

Egyedül tejet volt hajlandó inni, amit ugye nem is ajánlatos kutyáknak adni a hasmenés miatt, de már féltem attól, hogy "éhenhal". Kevertem hozzá egy kis Immunovet-et, amiben van csomó vitamin,ásványi anyag, meg növeli az étvágyat is (ja és nem drága, kb. 1700Ft). Utána vettem neki minőségibb konzervet (Real Nature) és ahhoz kevertem az immunerősítőt. Eleinte csak 1-2 falatot evett, később viszont megette az egész konzervet.

Aztán szép lassan megette a tápot is.

Azóta már egésznap zabálna és bármit megeszik. Egyáltalán nem finnyás.


Esetleg próbálkozz rizzsel és hozzá valamilyen főtt, csont nélküli húst, májat keverj, utána pedig szárazat adj. Ha nagyon éhes lesz, úgyis megeszi idővel.

2011. márc. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
-neki
2011. márc. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, a kecsketejet szereti. :)
2011. márc. 7. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!