Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindent tudni szeretnék a...

Mindent tudni szeretnék a papillonról! Help! (? )

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 18:41
 1/10 xnorkax ***** válasza:
55%
A google a barátod! :-)
2011. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

FCI IX. fajtacsoport (Társasági kutyák)

Papillon

A papillont már több, mint hatszáz éve tenyésztik, Franciaországból származik. Neve pillangót jelent franciául. Ez a név utal fülei formájára, mivel azok a rajtuk levő hosszú szőrök által egy pillangóhoz hasonló alakzatot öltenek. A közeli rokonától a Phaléne-től az különbözteti meg, hogy annak fülei lefelé lógnak. A flamand van Dyke festő több képén is ábrázolta a papillont.Vidám, élénk, barátságos kis kutya. Nem agresszív, de nem is szégyenlős. Elegáns, akár egy előkelő francia dáma. Kecsességénél jobban már csak a sport iránti szeretete jellemzi. Kölykei imádni valóak, defelnőtt korábansem szeret kikerülni a középpontból. Igazi családi kutya, ami ráadásul kis helyen is elfér. Nagyon éber, a házat kitűnően őrzi. A gyerekekkel jól kijön, a macskákkal, a kistermetű kutyákkal úgyszintén, de vigyázat, könnyen előfordulhat, hogy a nagykutyákat nem tűri meg, akár ki is hívja őket.


Szőrzete mindennapos gondozást igényel. Alkalmanként meg kell fürdetni, és rendszeresen kell fésülni. 12-15 évig él, marmagassága 20-28 cm és kb. 4 kg a testtömege.


Angol elnevezés: Continental toy spaniel (Papillon)


Német elnevezés: Kontinentaler Zwergspaniel (Papillon)


Francia elnevezés: Epagneul nain Continental (Papillon)


Spanyol elnevezés: Spaniel continental enano (Papillon)

2011. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Így van! :)

[link]

2011. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi:)

már nagyon sokat olvastam róluk és nekem nagyon szimpi kutyák azért akarok többet tudni. Ha valaki tud tenyésztőt esetleg van személyes tapasztalata akk annak örülnék:)

2011. márc. 8. 20:11
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Sajna tenyésztőt nem tudok, mert nekem egy BP-ről hozott Sheltie-m van.5hónapos.Elvileg van még egy fiú tesója eladó 5 hetes. igaz 80ezer de lehet részletre is

[link] ő AZ VAN MIKOR A TESÓKKAL EGYÜTT VAN ő A JOBB SZÉLSŐ OTT A FEHÉR ORR CSÍKOS AZELŐTTI MEG AZ APJA NEM EGY NAGY KUTYI SZOBÁBA VAN NAGYON OKOS.dE HA A PAPILON JÖN BE ÉN NEM ERŐLTETEM.

HA TÖBBET AKARSZ TUDNI EZT MEGNYITOD ÉS OLVASHATSZ A SHELTIERŐL

[link]


SZIA

HA ÉRDEKEL MEGADOM A TENYÉSZTŐ SZÁMÁT.AMUGY NETRŐL NÉZTÜK MI IS KI.ÍRD BE ODAL PAPILON ELADÓ VAGY KENNEL VAGY OTT A KUTYA UJSÁGOK.

2011. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
eLÍRTAM NEM 5 HETES 5 HÓNAPOS FIÚ, MINT AZ ENYÉM CSAK NINCS FEHÉR CSÍKJA
2011. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a facebook-n ha megnyitottad a jobbfelső sarokba tudsz lapozni
2011. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szai a sheltie-s vagyok

itt vannak eladó Papilonok

[link]


remélem találsz közte

szia

2011. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Papillon gazda vagyok úgyhogy tudok neked mesélni :)

Ez a fajta nagyon barátságos és remek családi kutya.A miénk 3 éves szuka kutya és imádom őt.Csak ajánlani tudom :))

Sok sikert a kutyádhoz!

2011. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért gondolja azt mindenki, hogy a tenyésztpk nem a saját tapasztalataikat írják le az oldalaikon... Valaki tapasztalta az összes információt, amit összeszedtek róla, nem csak ránéztek és kitalálták :)
2011. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!