Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi célja van a szájon csókolta...

Mi célja van a szájon csókoltatni a kutyát?

Figyelt kérdés

Annyi embert látok, aki szeretgeti a kutyáját, és utána csücsörít, és a kutya nyaldossa a száját az embernek, sőt, láttam már, aki nyaldosta a kutyájának a nyelvét...:S

Normális dolog ez?


2011. márc. 10. 17:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Aki csinálja, annak normális. Aki nem csinálja, az nem tartja normálisnak. Miért zavar téged, ha valakinek ez a kedvtelése? Nem kötelező neked is megtenni.
2011. márc. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Szerintem egyáltalán nem normális...pláne hogy így akár egy jó kis férgességet is el lehet kapni:S:S:S Úgyhogy csak csinálják....Bolondok..
2011. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.Gondolom a szeretetüket mutatják ki így , nekem egyáltalán nem tetszik az ilyesféle szeretgetés , dehát kinek a pap kinek a paplan.
2011. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy normális, hogy ez kötelező dolog a kutya nevelésben? A farkasok is nyalogatják egymást?
2011. márc. 10. 17:57
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Én bár nem szoktam nyalogatni a kutyám nyelvét,viszont megszoktam puszilni igen. Mért baj ez neked?Félévente féreghajtózom a kutyát mint a többi normális ember,így azt nem kaphatok tőle.Meg mást sem nagyon.Már 6 éves a staffom,és kb ötmillió puszit kapott tőlem,és még kutya bajom !:)
2011. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem normális, az állatok nem csókolóznak, vagy puszilkóznak, náluk ennek semmi funkciója nincs, max tisztálkodás. A kutya meg, aki ilyet csinál, azért csinálja, mert a gazdinak örömet okoz, vagy mert érez valamit a száján... de nem puszi gyanánt adja. Én személy szerint kis túlzásnak tartom, és veszélyesnek, elvégre a kutya szájba vesz elég sok mindent... Pfe.
2011. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

A válasz megírásának időpontja: ma 17:58


Nem is téged féltünk, hanem a kutyát.

2011. márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozásai vannak szinte mindnek, amikor megpróbálja a gazda arcát megnyalni.Általában a felugrálás is ezért van. Megpróbál közel kerülni az archoz. De nem kötelező hagyni. Ha nem engedik , akkor sem lesz rosszul nevelve a kutya.
2011. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xnorkax ***** válasza:
Szerintem ez már túlzás, ha szájon puszilod.. Én néha napján az orrára szoktam nyomni egy puszit, az is bőven elég. :D
2011. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Ninna ♥ ***** válasza:
87%

Nem tudom, engem is zavar ez a nagyon nyalogatós-pusziszkodós viszony a kutya és a gazda között, ha már ennyire túlzásba megy, ahogy te is írod.


Én a kutyámat a fején meg szoktam kb. napi 5x is puszilni, csak úgy szeretetből. Ő is meg szokta az arcomat nyalni, semmi bajom nincs vele, ha a számat találja el egy jó nyálas puszival, lemosom a számat, vagy megtörlöm egy zsebkendővel. Ők nem tudják máshogyan kifejezni az irántunk érzett szeretetüket, és én elfogadom, hogy ők így szeretnek minket, nem zavar, ha olykor-olykor kapok egy puszit a kutyámtól. Én is szoktam neki puszit adni a feje búbjára, de azért nem nyalogatom a kutyám nyelvét, nem is a szájára adom a puszit, hanem a fejére. Sokszor magamhoz is ölelem, szerintem még mindig jobb így, emberien kifejezni a szeretet, mint hogy emberként kezeljük a kutyát (ruhácskák, táskák, esetleg a nemnormálisabbaknál még ékszerek is) mert abból lesznek a problémák.

2011. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!