Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a 4 hónapos...

Mit csináljak ha a 4 hónapos kiskutya nem akar tápot enni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom kölyök kutyatápról van szó. Próbáld meg egy kicsit vízzel feláztatni, elkeverni. Hátha így már tetszik majd neki a dolog. Vagy vehetsz a száraz táp mellé egy kis konzervest, és keverve adagolni. Valamelyik formában csak elfogadja. Ha pedig még mindig nem eszi, akkor 10-15 perc múlva vedd el előle, ne álljon ott. Aztán a következő etetéskor újból add oda neki. Hidd el meg fogja enni.
2011. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem fél éves kutyám van és nem akarja megenni a tápot ha veszek neki Royal Canint vagy más márkás tápot azt sem eszi meg. Próbáltam azt is hogy elveszem tőle 10 perc múlva és következő etetésig várok vele de valahogy sehogy sem akarja megenni. Egyedül úgy eszi meg ha a tejet összekeverem vízzel és azzal keverem össze. Csak a konzerv jön be neki igazán:D
2011. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azt kapja megeszi...keverd valamivel amit megeszik (ne tejjel az tönkreteszi a kutya gyomrát)
2011. márc. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Én a 4 hónapos kiskutyának sem kevergetném a tápját semmilyen konzervvel, adnám neki, ha nem eszi meg, elvenném, és a következő etetésnél újra próbálkoznék. Egy 4 hónapos kutyus még úgyis napi 3x eszik, nem fog éhen halni, előbb-utóbb enni fog. Azzal, ha most kevergeted neki májkrémmel, konzervvel, nagyon el fogod rontani a kutyát egész életére. Válogatós lesz, és minden bajod lesz vele. Ugyanez van az én nagyobbik kutyámmal. Kiskorában elkényeztettem, a prémium táp mellett ezreket költöttem konzervekre, alutasakos kajákra, a vagyonom ráment, és a végén csak azokat volt hajlandó megenni, tök válogatós lett. 2 hónapomba, rengeteg erőfeszítésembe került, míg sikerült leszoktatnom, ma már megeszik mindent. A 7 hetes kutyámmal már teljesen másképp csinálom a dolgot, ő még természetesen vízbe, vagy húslevesbe áztatva kapja a tápot, sokszor pépesítve, de nem válogat, eszik mindent.
2011. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kipróbáltam ezt a módszert,és a kutyám több mint 3napig nem evett egy falatot sem. Azóta sem eszi meg a tápot,pedig adtam már neki a legdrágábbaktól a legolcsóbbig,kicsiszeműt,nagyszeműt,és inkább éhenhal,minthogy megegye.

Én főzök neki. Lehet kapni kutyakajás boltba kutyáknak való húst,meg szoktam disznómájat, szívet,ha olcsóbb,esetleg,ha valamelyik rokon disznót vág, akkor belsőséget zöldségekkel,tésztával,kevés fűszerrel.

2011. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 3 nap után nem mertem próbálkozni,féltem,hogy valami baja lesz egy kölyöknek,ha nem eszik. Lehet ezzel rontottam el.
2011. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!