Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a főbb tulajdonságaik a...

Mik a főbb tulajdonságaik a yorkshire terriereknek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalatokra vagyok a legkíváncsibb.koszi
2011. márc. 13. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég hisztis és akaratos.
2011. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pipis ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Fél éve mondhatom magam egy Yorkshire Terrier szuka kutyus gazdijának. életem egyik legjobb döntése volt, hogy lett egy kuytám, és nem bántam, meg, hogy ilyen fajta! Való igaz, hogy egy rendkívül magabiztos kuytáról beszélnük a mérete ellenére, de ettől függetlenül igazi társunkká válhatnak! Makacs, és próbál kiállni az igaza mellett, nem biztos, hogy olyan gyorsan lehet rá ilyenkor hatni, mint mondjuk egy labradorra vagy németjuhászra, de teljesen szófogadó kutyát lehet belőlük nevelni. Hihetetlenül okosak. Az emberek hajlamosak azt hinni, hogy pici, buta, babusgatni kell holott ez nem így van. Való igaz, hogy igényli a gazda szeretetét és törődését, nekem is van, hogy jön és "puszit" ad, de ettől függetlenül ők igazi kutyák, és valódi egyéniségek. Az én kutyám 10 hetesen került hozzám, és egy nap után tudta, hogy ül,két hét után pedig csak akkkor nyúlt az ételhez ha megengedtem neki. Most már fekszik, gyönyörűen jön pórázon és a labdát is visszahozza, parancsra is. Én teljes mértékben kutyaként kezelem és ez a lényeg. Ha babusgatják, el van kényeztetve akkor természetesen lehet, hogy hisztis lesz, és csak egy teher. Minden a gazdin múlik. De hozzá kell tennem, hogy megfelelő helyről kell egy kutyát venni, ugyanis csak azok az egyedek fogják a legmagasabb százalékban hordozni a fajta természetének sajátosságait is. Ha egy yorkie-t szaporítótól veszel, akkor nem biztos, hogy csak a szőre lesz filces, és a füle fog lógni, de simán lehet hisztis és ideggyenge. A megfelelő táp mondjuk a személyiségén nem változtat de szerintem elengedhetetlen, és egy ilyen kicsi kutyának nem is kerül olyan sokba. Nagyszerű kutyáknak tartom őket, és ha van Benned elég elhivatottság és türelem, akkor vágj bele, mert egy remek társad lesz!

2011. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kicsit makacs,játékos,nagyon jó emberbarát,aranyos
2011. márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!