Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az az őrző-védő kutyafa...

Melyik az az őrző-védő kutyafajta amely megfelel annak hogy egy 13 éves fiú legyen a gazdája?

Figyelt kérdés
Csak tenyésztők és saját tapasztalattal(lehetőleg sokkal) rendelkezők írjanak,mert netről én is tudok sok bla-bla leírást olvasni.
2011. márc. 13. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Egyik sem! A németjuhász ESETLEG. 13 éves még nagyon gyerek, kutya iskolába esetleg elmehetne vele, hogy tanuljon kutyázni,de ennyi idősen még a szülők tartsák kézben kutyát. A gyereknek még legyen egyenlőre "csak" a legjobb barátja. Másrészt, nézd végig az őrző-védő fajtákat, keress tenyésztőket, és kérd ki az ő véleményüket, vedd fel velük a kapcsolatot.
2011. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sincs ilyen fajta.Abból induljunk ki hogy öv-nél meg is kell tartani azt a kutyát , nem hiszem hogy egy 13 éves gyerek megbírkózna ezzel.Németjuhász jó lenne de annak 40 kg körül van a súlya , ami ha nekiindul kell erő megtartani.
2011. márc. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

13 évesen őrző-védő ?

Érdekes..de azért segítek.

Én a Bullmasztiff-ot ajánlom..mozgékony kutyus így kell neki a terület szaladgálni. Nagyon éber,viselkedése megfonolt.

Alaptermészete normális tartásba békés, de ha gazdáját vagy magát a kutyát megfenyegetik nagyon akaratos és veszedelmessé válik. A legjobb benne ,hogy hiába nagy kutya a gyerekkel szembe türelmes.

DE még tudom ajánlani a Cane corso-t és a Bordeaux-i dog-ot is

Remélem segítettem

2011. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

elöző válaszoló vagyok.

a németjuhászt spec. nem örző-védő kutyák közé soroljuk hanem pásztor-juhászkutyák közé.

2011. márc. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 IGCM ***** válasza:
0%

Szerintem is a Bullmasztiff megfelelő fajta nekedd :)

Ha szeretnél kutyasuliba járni és őv-ni vele ,márpedig szerintem csak így van értelme ennyi időssen komolyabb kutyát tartanod ,akkor nyugodtan menj vele!!Nem baj ha a nagy a kutya,segítenek őv-n megtartani.

Más is van aki nem bírja el a kutyát őv allatt,felnőttek is!Hosszú pórázt tesznek a kutyisra a gazdi fogja rendesen és a gazdi mögött van mégegy emberke aki szintén fogja a pórázt és segít tartani a zebet :)

Szóval nincs ennek akadálya!Viszont mondom tényleg csak kutyasulival érdemes őrző-védő kutyát tartanod!

2011. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ajánlom,hogy ha látsz egy cane corso-s,bullmasztiff-os vagy németjuhászos gazdit,kérd meg,hogy engedje meg,pórázon megfogni.A gazdi menjen arrébb egy kicsit és hívja a kutyáját.Na,ha megtartod akármelyiket ezek közül,akkor már lehet gondolkozni a többi kérdésen az ÖV kutyatartással kapcsolatban.
2011. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Komondor lesz ha minden jól megy.
2011. márc. 13. 19:56
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
13 éves gyerek kezébe ilyen kutyák nem valóak a komondor meg semmiképp.
2011. márc. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Te jó ég. Az nem is örző-védő kutya :S

Nem akarlak megbántani sem lebeszélni de a komondor 13 éves gyerek mellett semmi keresni valója nincsen..nem fogod tudni nevelni és kordába tartani.

Jobb ha kutyasuliba fogod jártatni.

2011. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A komondor mióta ÖV kutya? Az pásztorkutya, de semmiképp sem gyereknek való fajta.
2011. márc. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!