Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar a yorkim az...

Melik Anett kérdése:

Miért nem akar a yorkim az udvaron kakálni?

Figyelt kérdés

Reggel ha kiviszem a kutyáimat nem akar kint kakálni.Mindig az ajtó elé meggy pedig tudom jól hogy kell neki.Egy óráig vagyok kint velük és kb úgy kakál.Ha pedig nem viszem ki rögtön evés után akkor az ebédlő asztal alá végzi a dolgát.

Nem tudom mit csináljak vele.


2011. márc. 14. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

hüje gazdi-okos kutya szindróma.

viselkedj vele kutyaként!

a wc-zési,és etetési szokásait egy kutyának ,mi falkavezérek szabjuk meg, akár csak azt,hogy hová wc-zen !!

csak ezt meg kell tanulni, valamint egy meg kell a kutyával ís tanítani.

csak sajnos az ölebtartók sok esetben elfelejtik ,hogy kutya , nem pedig élő plüss !!! legfőképpen nem ember !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

legyél vele következetes,és mindíg nyugodt.

2011. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
,,hüje" :-D :-D
2011. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha be tojik az asztal alá, akkor meg kéne fenyíteni. Evés után meg vidd ki az utcára sétálni, és amikor tojik akkor dicsérd meg. Így összeköti, hogy bent nem szabad.
2011. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondd el, hogyan reagálsz, amikor a kutya jó vagy rossz helyre kakál. A bentit figyelmen kívül kell hagyni, kivéve ha konkrétan kakálás közben kapod rajta, mert akkor meg kell szidni természetesen, legjobb, ha ki is rakod kicsit a kertbe, hátha összeköti, hogy ott kellett volna - az enyém ilyen módszerrel már hányni is kikéredzkedik.

Ha kint kakál, borzalmasan kell dícsérni közben, örülni neki, játszani vele utána, hogy tudja, hogy ez most marha jó dolog volt.

Mennyi idős egyébként? Nagyon kicsi kutyától nem várhatod el, hogy ezeket megértse. A fent leírt módszer működik, csak időbe telik.

2011. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Majd hogy nem úgy kezelem mint a német juhászom nem úgy mint egy plüss macit. Lehet hogy tényleg én vagyok a hibás de már kicsinálnak a tacskó 10hetes tőle nem sokat várok még.A yorkim meg közel 4 hónapos. Már kiabáltam vele meg szidtam kiraktam és nem veszi fel. Mikor kint kakál akkor megszoktam dicsérni még jutalom falatkát is kap.Azt se lehet mondani hogy rendszertelenül viszem ki.Mert reggel egy órát vagyunk kint.Délután 15:00-16:30-ig és este 20:00-20:30 ig. Ettől többet mit tehetek még?
2011. márc. 14. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Várj. Egy 4 hónapos kutya nem feltétlenül szobatiszta, kellhet még neki idő. De inkább bánj vele nyugodtan, ordibálás nélkül, mert attól csak stresszes lesz, és nem fog tudni arra koncentrálni, hogy ki kéne kéredzkedni, hanem az első ingerre az fog eszébe jutni, hogy úristen, mi lesz most, és ettől aztán még inkább bekakál helyben.

Egyébként próbáld mindig evés és játék utánra időzíteni a kimenést, akkor szokott rájuk jönni a kakálhatnék. Eleinte neked kell igazodni a kutyához, nem fordítva.

2011. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért kb mennyi idősnek kell lennie hogy szoba tiszta legyen?
2011. márc. 15. 11:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez abszolút egyedfüggő, van amelyik már 3-4 hónaposan az, de némelyiknek csak 7-8 hónapos kor körül sikerül, illetve biztos van, amelyiknek ennél is előbb, illetve később. Ha jól neveled, kint megdícséred, bent leszidod (finoman), akkor meg fogja tanulni idővel.
2011. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!