Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van huskyja: mennyit...

Akinek van huskyja: mennyit játszik az udvaron?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kiváncsi, hogy mennyit mozog a huskytok az udvaron, ha egyedül van?

Egy olyan kutyáról beszélek amelyiket naponta 2-3 órát elviszik futni, de amíg nincs senki otthon, addig az udvaron van egyedül.


2011. okt. 4. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
2011. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kedves 1. hozzaszolo. Biztos nagyon fontos info, hogy belinkeled neki a kutyajarol szolo leirast! (Mar nem az elso kerdesnel latom ezt!) Es gondolom ott oldalas leiras van arrol, hogy a kutya mennyit mozog a kertben!!


En mas kutyarol tudok beszamolni, nem Huskyrol. Nekunk a kutya elegge passziv, ha nem vagyunk otthon. A 2-3 oras futas szerintem boven eleg :)

2011. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

2. válaszoló

ennyi az üzenetem:

ok csá

2011. okt. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Amíg egyedül van az udvaron, addig mégis miért mozogna? Olyankor általában pihennek a kutyák, nincs semmi okuk a játékra és a rohangálásra. Egy okot tudok elképzelni, ha egyébként nincs rendesen lefárasztva és nem foglalkoznak vele. De akkor sem játszik, hanem inkább rombol. Valamiben le kell vezetnie a fölösleges energiáit.
2011. okt. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Szia! nekem csak pár hónapos a huskym, délelőtt zárva van, amíg dolgozom, délután elengedem, de még csak 2 hét múlva mehetek vele sétálni. Ő van úgy, hogy csak alszik az árnyékban, mikor kimegyek. Este rájön a bolondóra, akkor elég sokat rosszalkodik, futkározik, mint akit felhúztak. :)

Remélem segítettem !

2011. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elfoglalja magát, ezzel nincs gond, de hogy mivel, azzal már többnyire szokott.... :-)) Minden szánhúzóra igaz, hogy piszok nagy a mozgásigénye, igazi örökmozgók, és ha unatkoznak, akkor bizony hajlamosak szökni és tönkretenni ezt-azt. Nekem ugyan nem huskyjaim vannak, hanem szamik, de náluk sem lehetett 3 éves kor előtt az udvaron vagy a házban elérhető magasságban hagyni semmit, amit szerettünk volna eredeti állapotában megőrizni.... :-))
2011. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazából az érdekel, hogy valóban igényli-e a nagy udvart.


De nehezen tudom elképzelni, hogy önszántából csak úgy fel-alá futkározna az udvaron.

Szerintem az energiáját úgyis a hosszú futásokkal vezeti le, nem azzal, hogy van egy nagy udvarja, ahol kint lehet.

De akkor felmerül a kérdés, hogy miért jobb nekik kertesház, mint egy lakás?

2011. okt. 4. 22:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a megfelelő mozgást és foglalkozást biztosítod számára, akkor teljesen jó a lakás is, ha meg ugyanezeket nem biztosítod, akkor funkciójában a kert sem más, mint egy nagy lakás. Csak annyival rosszabb a kert, hogy ott általában (főleg télen) jóval ritkábban találkozik a családdal. Márpedig a kutya falkaállat és nem szeret egyedül. Szóval a lakás akár még ideálisabb is lehet egy kutyának, mintha csak szimplán kiraknák a kertbe.
2011. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A miénk két kutyával osztozik a kerten. Nem mozog sokat, inkább csak átfekszik egyik helyről a másikra. Viszont ingerekre szüksége van. Ha már feltűnően unatkozik, akkor kiül a kerítésre nézelődni, vagy piszkálja a többi ebet. Egyébként tényleg jobb neki bent, de amíg nem vagyunk itthon, addig jól elvannak kint, és beérik ha csak délután foglalkozunk vele aktívabban. Bár nálunk sokat segít hogy "falkában" nagyon jól érzi magát.
2011. okt. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:
100%

1 husky nem husky. :)) Ha egyedül van, nem fog rohangálni.

A kertes ház annyival jobb, mint a lakás, hogy nem kell napi 5x levinned esőben-fagyban is sétálni. Csak kinyitod az ajtót, aztán menjen pisilni a hidegben. :))

2011. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!