Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatiszaság? Sos! (Kérdésed...

Szobatiszaság? Sos! (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

VAn egy 4 hónapos berni pásztorom. AZ első pár napban benn volt,és hát természetesen volt,hogy bekakilt. Elvileg bejöhetne a lakásba,de sajnos ezt a szokását azóta sem tudom megváltoztatni. Hiába megyünk 2 órát sétálni,hiába van kinn fél napot az udvaron,ahányszor bejön,rohan oda,ahol először kakilt,és ott végzi a dolgát. A sáta után pl. én mindig behozom,lemosom a lábát. A séta alatt sosem kakil,csak pisil. Megjövünk,bejön a lakásba,és mire én felekasztom a pórázt,már rohanna is kakilni.Ilyenkor rászólok,hogy nem,és kiviszem. SZoktam várni utána, és kint viszont nem látom,hogy elvégezné a dolgát. A gond csak az,hogy mivel nem tudom folyton figyelni,hogy be ne piszkítson,nem szívesen engedem be.

Hogy tanítsam meg hogy kérezkedjen ki?

SOk kutyával jártam már kutyasuliba a menhelyről,ahol dolgoztam,de ugye ott ezek nem voltak fontosak, leginkább a problámás kutyákat szocializáltuk,meg ül-fekszik,ilyesmi,szóval szobatisztaság ügyben tanácstalan vagyok.


2011. márc. 14. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
el kell érned, hogy néhényszor kakiljon a kertben. Zárd ki egész napra. át kell lépnie azon a gáton, hogy ő úgy szokta, hogy a kaki "helye" a lakás. Ha párszor sikerül kint, utána vidd be,de figyelj hogy mit csinál. ha látod, hogy készülődik, akkorkapd el, és húzd/zavard ki. néhány alkalom után megtanulja
2011. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Ki kell takarítani azt a részt ahová kakil. Vannnak ilyen szagsemlegesítők amik olyanok, hogy a kutya finom/érzékeny szaglásának nem árt viszont nem érzi a szagot, ha egy területet megtisztítasz vele. Mert a szagra megy vissza. Ha kiírtod a szagot és nem találja a kakihelyét és kiviszed, nem engeded újból odaüríteni, szerintem pár nap alatt rájön mit akarsz neki sugallni. És ha végre sikerül kinnt elvégeznie, adj neki valami nagyon finomat. (jutalomfalat). Evvel is erősíteni fogod benne a jó viselkedést.
2011. márc. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A második verziót próbáltam,nem jött össze.Egy kisebb vagyok

t költöttem mindenféle kencére,sprére,feleslegesen :(

2011. márc. 14. 09:59
 4/6 anonim válasza:
Nem reg vagyun tul ezen az idoszakon...mondhatom szerencsesen, de kb 1 honap kellett hogy teljesen szobatiszta legyen. Minden eggyes alkalommal fertotlenitettem a helyet ahova vegezte a dolgat, ha rajta kaptam nagyon megszidtam es nyomban kitettem buntibe fel orat, de eves utan mindig es orankent is kivittem es vartam hogy pisiljen vagy kakiljon ha rajott nagyon nagyon megdicsertem, mar az elso dicseretet utan erezte hogy mit akarok de meg parszor megtortent h bekakilt, haszmalt a szidas es dicseret. Szerintem jol fertotlenitsd ki a helyet ahova kakil, esetleg vidd ki a kakit az udvarra hogy erezze a szagot kint, es idovel menni fog nalad is. kitartas es turelem! Sok szerencset
2011. márc. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én belenyomom az orrát. Mindenbe.

Ez nem hülyeség, az idősek is mindig így tanították meg a szobatisztaságra, ez már egy bevált módszer.

2011. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én ezt túl undorítónak találom,és nem is vagyok híve az ilyen kutyanevelési módszernek.
2011. márc. 14. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!