Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy golden retriever élete...

Egy golden retriever élete végégig való jóféle tartása mennyibe kerül, ha pl.14 évig él? Egy millióra kirúghat? Mert ennyit számoltam mindennel együtt, de sztem nem ennyi, vagy igen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

első év:40 oltás,orvos, 50 kaja, 20 póráz, egyéb=110.000

többi 20 oltás, orvos 50 kaja 70.000x14=980.000


ez több mint egy millió. akkor nem volt egyszer sem beteg, nem vettél neki új pórázt, ágyat, tálat.....

és hobbikutya volt, tehát nem vitted kiállításra, kötelező szűrésekre, tenyészszemlére.....

2011. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha jó minőségű kajával akarod etetni, az nem jön ki évi 50.000-ből.
2011. márc. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ninna ♥ ***** válasza:

Egy jó minőségű (pl. Acana, Orijen) kutyatáp mondjuk egy 13,5 kg-s zsákkal kb. egy hónapig elég egy Golden Retrievernek. Az egy hónapban mondjuk 18000 forint. Az egy évben 18000*12=216 ezer forint. Az 14 évre, 216000*14=3.024.000

Hol beszélünk itt egy millió forintról? 3-4 évig annyi csak a jó minőségű kajával etetése, 14 évre három millió forint.

És akkor ez még csak a kajája. Nem beszéltünk a vételárról, az oltásokról, orvosi költségekről pl. betegség, vagy ivartalanítás, játékokról, jutalomfalatokról, kiképzési eszközökről, kutyaiskoláról, felszerelésekről, stb.

2011. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha acanával eteted, és a neten rendeled meg a tápot, akkor átlagban olyan havi 10 körül jön ki az etetése.
2011. márc. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Darlinggal fogom etetni, az meg 4 ezer egy hónapban, úgyhog mind1
2011. márc. 14. 17:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Valóban olcsóbb lesz. Főleg amiatt, hogy kicsi az esélye ,hogy 14 évig eléljen majd.

Amúgy, még életemben eszembe nem jutott számolgatni, mennyibe kerül egy-egy kutyám, amíg velem él.

2011. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Darlinggal sem jössz ki olcsóbban, mert a szar kajából több kell, a hiánybetegségek miatt meg többet jártok majd orvoshoz. Ha ennyire nincs pénzed, akkor gyanítom hogy szaporítótól veszed, az meg kezdetben ugyan olcsóbb, de újabb esély növelő tényező arra, hogy beteges és rövid életű legyen a kutya. Amúgy az Acana bármennyire is jó táp, baromi drága. Vannak fele annyiért is nagyon jó minőségű tápok. Az ember magának sem veszi meg a legjobb minőségű bioélelmiszereket, nemhogy a kutyának! Én is a jó minőségű táp híve vagyok, de nehogymár a kutyám napi kajája drágább legyen, mint amennyit én magam megeszem. Azért ésszerűség is van a világon!
2011. márc. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Darling árban kapsz olyat is ami nem izesitett szemét.

Példál Kennel's favorite, 20 kilo 6 ezer forint.

Ilyen szarral megölöd a kutyád hosszútávon ... amit meg sporolsz azt mejd elviszi az állatorvos.

2011. márc. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincs kutyám, csak majd szeretnék, és hog tudjam .... de mindegym, kiknek magyarázom én ezt??? -.-
2011. márc. 15. 17:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha neked mind1, hogy milyen sz@rral eteted a kutyádat, akkor mi mit mondjuk erre?

Moslékkal, oltás nélkül 100e-ből is ki lehet hozni, azt a pár évet amig él ... veszel neki pár méter láncot a cípőtalpad sem kopik a sétában.


Hogy lehet már azt számolgatni, hogy egy kutyára mennyit kell költeni élete során? ... Az én egyik mentett labim mégcsak 5 éves, de már az állatorvosi költségei 250 e forint körül járnak .. és még semmi komoly baja nem volt.

2011. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!