Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vizslák jó házőrzők? (magyar...

A vizslák jó házőrzők? (magyar, német stb - valamelyik)

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten jók. Bár én házőrzésre valami erősebb kutyát alkalmaznék. Pl.: kaukázusi juhász, közép-ázsiai juhász, moszkvai őrkutya, rottweiler,.
2011. márc. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon.Nem területörző kutyák, ha egy másiktól megtanulják akkor esetleg. de maguktól csak nagyon ritkán őriznek területet. Inkább örülnek mindenkinek aki jön :)
2011. márc. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk német vizslánk van, ő minden járókelőt megugat, ha a kerítéshez közelít akkor egyszerűen felrobban mérgében, de amint bejön bárki a kertbe, max. halálra nyalogatja :=)

Szóval, ha tudsz figyelni a jelzéseire, akkor jó házőrző, de megvédeni nem fogja a házadat, max. kellemesen ellabdázgat a betörővel, amíg hazaérsz :=)

2011. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van amelyik szeret házat őrizni, de az őrző-védő kutyák hatékonyabbak. pl. hovawart, dobermann,cane corso......
2011. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy tacsi keverékünk volt elősször majd hozzá hoztunk egy magyar vizslát. A tacsi elég ugatós volt és ezt a vizsla is gyorsan eltanulta, szóval a miénk is inkább csak jeleznk jó, de a betörőt is csak összenyalogatná.
2011. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem házőrzők, de jó jelző kutyák.
2011. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze ;) És remek kutyák *.* Vadászni azért sztem sokkal jobban szeretnek ,mint házat őrizni,de szerintem az is sima ügy nekik.
2011. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

jjahj <3 én akarok egy vizsláááát, úgy tűnik, lesz egy haverja is...valami vérmesebb területvédő, de a vizslából nem engedek

köszi a válaszokat

2011. márc. 15. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!