Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám nem tud lábra állni és...

Kutyám nem tud lábra állni és lázas, mi lehet vele?

Figyelt kérdés

Ma reggelre a kutyám csak gubbasztott a helyén és nem tudott lábra állni(3 hónapos német dog,akit egy hete vettem),eddig 3 oltása van meg!

Azonnal kihívtam hozzá az állatorvost,aki azt mondta,hogy nagyon lázas és valami vírusos fertőzés lehet!Adott neki 2 injekciót, azt mondta holnap is jön adni neki egyet és itassam mézes teával meg este legyen bent a lakásban meleg helyen!Na boldog voltam,mert nem sokkal később lábra állt és már szaladgált,de este ismét ugyanezek a panaszai és érzem is hogy lázas!Teljesen kivagyok akadva,hogy az állatorvos vajon jól állította e fel a diagnózisát,holnapig,amíg jön az állatorvos megfogok bolondulni az idegességtől!Szerintetek mi lehet vele?Kitti


2011. márc. 16. 00:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból: melyik tenyésztőtől vetted és mennyiért?

Egyébként én sem várnék vele holnapig. Ha van lehetőséged, akkor hívj hozzá egy másik állatorvost. Kérd ki a véleményét. Nem szabad kockáztatni, mert ha tényleg babéziás akkor gyorsan kell cselekedni...

2011. márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem emg ne hívj ki semmilyen orvost! Vidd be egy jól felszerelt klinikára, ahol rendesen ki tudják vizsgálni, mert vannak megfelelő eszközök. Gondolom a házhoz járó orvos max tüdőt hallgat meg lázat mér, aztán ad egy szélesspektrumú antibiotikumot, meg gyulladáscsökkentőt, hátha segít, meg legtöbbször segíteni szokott alapon.


Én nem kockáztatnék, vidd olyan helyre, ahol tudnak vért vizsgálni, és rendes diagnózisra jutni!

2011. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
nálunk ilyen jól felszerelt klinika sajnos nincsen,csak ez az orvos
2011. márc. 16. 10:10
 14/19 A kérdező kommentje:
Felhívtam a tenyésztőt akitől vettem a kutyust!Kiderült,hogy a nála maradt egyik kiskutya dettó ugyanezzel küzd,neki azt mondta az állatorvos,hogy vírusos fertőzés ami ráment az izületeire,ő is szurit kapott meg gyógyszereket!Valamilyen szinten megnyugodtam,hogy nem a kullancs miatt,mostmár percek kérdése és itt az állatorvos,remélem minden oké lesz mostmár Sábával!Köszi mindenkinek!
2011. márc. 16. 11:29
 15/19 anonim ***** válasza:

Igazából az ország minden pontján van 60 km-en belül kisállat klinika, de ha nem is klinika, akkor is a közeli városban biztosan van rendelő. Én nem állnék meg egy kijárós orvosnál, pláne ha nincs látványos javulás a kezelésétől.


Vérvétel, ultrahagn alap, hogy kell ilyen helyzetben, és ezt háznál nem tudja megcsinálni. Mindenképpen vidd el egy rendelőbe, ahol ki tudják vizsgálni, ne várd ki, míg komolyabb baj lesz vele.


Az meg, hogy valami vírusos fertőzés, az nem diagnózis. Mégis milyen vírus? Corona? Kennelköhögés? Lyme kór? Vírusos bélgyulladás? Mindegyiknek más a kezelési módja, és simán félrekezeli, ha nem tudja, hogy mit kezel.


Ha fontos neked a kisutyád élete és egészsége, akkor oldd meg, hogy eljusson egy rendes orvoshoz, mert ez amit a mostani csinál, nem más, mint tipp mix, kuruzslás.

2011. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egy jól felszerelt klinika kell! És megemlíteni, hogy egy hete hoztad és az ott maradt kölyök is beteg.

Pici a kutya, ha kísérletezgetnek vele, rá mehet.

2011. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

valószínűsíthető, hogy babesia és ha az izületekre is ráment akkor előrehaladott fázisban van már, a következő lépés a létfontosságú belső szervek vese, tüdő, máj ...remélem tévedek! de konzultálj az orvosoddal, ha nem nyugtat meg a válasza akkor meg irány egy másik doki mihamarabb!

ezüstkolloidot pedig használhatsz te is, nem befolyásolja a gyógyszerek hatását de minden vírus és baktérium ellen hatékony természetes antibiotikum (az orvosok sajnos teljes vagyonelkobzást kockáztatnak ha ezt a titkot elárulják a pácienseknek-én nem vagyok orvos, de használom eredményesen, erősíti az immunrendszert és nem teszi tönkre a kutya gyomrát mint az antibiotikumok)

2011. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Na hogy van ?
2011. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy már régi a kérdésem,de talán segít azoknak,akik hasonló problémával küzdenek.Azóta a kutyusom már 6 éves,találtam profikat 20 km-re tőlünk.Kiderült,hogy sokizületi gyulladása van és az első két lábában a csont is valamilyen úton megállt a növekedésben,azt mondta a doki,hogy nagyon durva volt és még mai napig emlékszik az esetre,pedg akkor jártunk ott elsőnek és utoljára.Meg kellett műteni,kapott rimadyl tablettát,antibiotikumot.Műtét után pedig egyre jobban lett,szépen lábadozott.Néha,amikor érzi az időjárás változást akkor még szokott fájni kicsit a lába,egy évben egyszer kap rimadylt kb pár napig.Valmint műtét után a GF600 tablettát adtunk neki nagyon sokáig,ami eg csodabogyó szerintem.Azóta viszont olyan táppal etetem,amiben alapból van zöldkagyló is,ez minden izületes kutyának alap kéne legyen szerintem!!!Tavaly túlélt egy PTX-et is,egyik tüdeje összeesett -nem tudjuk hogyan és ekkor mondta ugyanez a doki,hogy emlékszik az esetre és mai napig emlegeti néha!
2017. jan. 8. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!