Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudok venni remek...

Honnan tudok venni remek bajnok felmenőkkel rendelkező Kaukázusi juhászkutya kölyköt? Kiállitási célokra venném, de kizárolag kölyköt

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kezdj el kiállításokra járni, nézd meg a hazai állományt, beszélgess a tenyésztőkkel a vérvonalukról, kinél mi a tenyésztési cél, mik az esetleges hibák, stb.


Előbb-utóbb megtalálod a számodra szimpatikus tenyésztőt, és azt a szukát, akitől szívesen választanál kölyköt.

2011. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha kiállításra akarsz kutyát, menj el néhány komolyabb kiállításra. Ott láthatod, milyen kutyák a nyerők formára. Nem igazán egységes a kau tenyésztés külalakra. Vannak eltérések a tenyésztők által preferált formák között.
2011. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs pénzem eljárni az ország másik felébe kiállitásra:( ilyenkor mi a teendő?

kiállitás nélkül nem vehetek kutyut???


És köszönöm a normális kérdéseket!

2011. márc. 16. 14:26
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha kiállítási céljaid vannak, akkor muszály lesz megismerned a hazai tenyésztőket, a vérvonalakat, a konkurenciát, a potenciális fedező kanokat, a bírókat, meg mindenkit a "szakmában".


Elsőre tapasztalatlanul nagyon nehéz belevágni, kell találnod egy olyan tapasztalt tenyésztőt, akiben megbízhatsz, aki segít majd a fajta lehető legtökéletesebb megismerésében, a saját vérvonalad kialakításában.

2011. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha meglesz a kutya, akkor lesz pénzed eljárni vele kiállításokra?:)
2011. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mindenhol vannak kiállítások. alföldön mondjuk elég sok van. dunántúlon lesz idén szentendrén, esztergomban többször is, pápán, szombathelyen, kaposváron,pécsen. nézd csak meg hol lesznek idén kiállítások. azokra menyj el.
2011. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ninna ♥ ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy a legjobb lenne kiállításokra eljárni, beszélgetni, érdeklődni a kaukázusi juhászkutya tenyésztőkkel az aktuális alomról, vagy hogy mikor terveznek, mik lehetnek a hibák, milyen célra szeretnéd a kutyust, stb. Egy igazi jó tenyésztő készségesen válaszol neked minden feltett kérdésedre, őszintén a fajtával kapcsolatban. Ha tényleg kiállítási céljaid vannak vele, akkor nem tudod megspórolni az utazásra szánt pénzt semmiképpen. Maga a vételár is húzós lesz, szerintem 150 ezer forintra simán kirúghat egy jó vérvonalú kölyök egy jó tenyésztőtől. Most nem hiszem, hogy azon a 20 ezer forinton kéne spórolni (benzinköltség + belépő, többnapos kiállítások esetén szállás, stb)


De közben nézegesd a jobb tenyésztők honlapját is (a google-ba beírod, és kijön egy csomó jó kennel) hívd fel őket, érdeklődj, beszélgess, nézd minél többször a honlapot, és abból is csak előnyöd származhat.

2011. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pedig ha meglesz a kutyád, és tényleg beleveted magad a kiállításozásba, akkor nem lehetetlen akár havonta százezret is elkölteni erre! De ha csak egy egyszerű CAC-ra nevezel határon belül, az kapásból egy húszezres! Egy hétvégi CACIB benzin+szállás költséggel meg mondjuk 40. Jól meggondoltad te ezt? Amikor a mi tenyésztőnkkel mentünk külföldre (Klub+2xCACIB), neki 3 kutyával a 3 nap 140 ezerbe került.
2011. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Itt egy jó cikk a témáról egyébként: [link]
2011. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, bocs nem néztem, hogy ez nem a teljes cikk, csak az elejére néztem rá, és emlékeztem rá, hogy jó, de ezek szerint nyomtatásban olvastam :( pedig tényleg jó cikk.
2011. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!