Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagy egy 4,5 hónapos...

Milyen nagy egy 4,5 hónapos németjuhász szuka kutya? Érdemes ennyi idősen elhozni? és buszon lehet szállítani? S

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 16:22
1 2 3
 1/23 xnorkax ***** válasza:

Húú, nem akarok hülyeséget mondani, de ennyi idősen szerintem 10 kg felett lehet a kutyust. Talán 10-15 között, de mivel szuka, így inkább 10 kg. Természetesen érdemes elhozni egy kutyát minden korban, ha megvannak a körülményeid hozzá. Buszon lehet vinni, kölyökkorban szájkosár nélkül. Én inkább egy boxot vagy ketrecet ajánlanék, amit (ha a busz nagyobb) feltudsz vinni, mert így nem áll fent az a veszély, hogy a kutyus odakakil, vagy odapisil a buszon. Egyébként fizetni kell egy jegyet is a kutyának, ami ha jól tudom annyi, mint egy felnőtt jegy, az út hosszúságától változik az ára. Pl. 20 km, 300 valahány forint.

Viszont ha busszal viszed indulás előtti este ne kapjon enni. Ha már tud pórázon közlekedni viheted azzal is. Az oltási könyvét is kell vinned!

2011. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Meglehetősen termetes fajta, ebben a korban nyugodtan elhozhatod, de ha soha nem volt buszon, akkor meglehetősen nehéz lesz hozzászoktatni. Nem elhanyagolható, hogy buszon póráz szájkosár kötelező, néhány idióta miatt így is elég kutyaellenes hangulat van Magyarországon.

Mielőtt hazaviszed gondold át az alábbiakat:

- a németjuhászok átlagéletkora 12-14 év;

- ez alatt folyamatosan foglalkozni kell vele, ha nem akarsz bekerülni a hírekbe;

- testméretükből kifolyólag / kifejletten akár 50-60 kg is lehet/ viszonylag drága az etetésük;

- a tápláláson kívül állatorvos, kiképzés, felszerelés, szintén nem kis összeg;

Nem lebeszélni akarlak a kutyatartásról, csak leírom milyen felelősséggel jár, nekem 3 németjuhászom volt, ma is otthon vannak urnában, úgyhogy szerintem nem vagyok kutyaellenes.

2011. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, sajna boxot nem tudok neki vinni, mert én kapom a kiskutyát és igen megvan minden körülmény. elkerítve az udvar, kutyaház, vitamin, s jövőhéten viszem is orvoshoz, csak kíváncsi voltam, mert sokan azt mondják 4,5 hónaposan már nem érdemes elhozni, mert már nem szokja meg a helyét.
2011. márc. 17. 16:39
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válasz a második hölgynek/úrnak is.

nekem 10 évig volt hű barátom egy kuvasz-komondor keverék és egy amerikai staffordshire terrier, de sajnos már egyik sincs velem. és igazából magasságára is kíváncsi lennék, meg hogy mire számítsak, mitr vegyek figyelembe? mert németjuhászom nem volt még.. Kell e már a fülének állnia vagy legalábbis általánosan milyen méretekkel kell rendelkeznie.

2011. márc. 17. 16:43
 5/23 xnorkax ***** válasza:
Minden korban megtudja szokni a kutya az új lakhelyét. :) Egyébként itt a fajta standardje, ebből mindent megtudhatsz [link]
2011. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszike, remélem hogy sikerül rendben haza buszocskáznom vele..
2011. márc. 17. 17:16
 7/23 anonim ***** válasza:

Ebben a korban már elég nagyok termetre.Szájkosár tuti kell rá. Oltási könyv, amiben benne van az első veszettségi. Van, amelyiknek áll a füle, de van, amelyik ilyenkor össze-vissza hordja, mert ekkor már a fogváltás elkezdődik.

Nem tudom, miként élt idáig a kiskutya. Ha nem volt megismertetve vele a külvilág, elképzelhető, hogy nehéz dolgod lesz vele a buszig, és a buszon.Vigyél magaddal törlő ruhát,vizet, bőven kéztörlőt, ha netán bepiszkol a járműbe, le tudd takarítani. Jó volna, ha menne veled valaki.

2011. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
igen és jön velem valaki, végülis csak 30 kb az út, de sajnos át kell szállni, a fő probléma pedig hogy nincs szájkosárhoz szoktatva. kb mekkora szájkosár kellene neki?
2011. márc. 17. 17:53
 9/23 xnorkax ***** válasza:
Kölyök kutyának NEM kell szájkosár!
2011. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, mekkora most a kicsi. Súlyra,meg hosszra. Én 3 hónapos kant hoztam több, mint 200 km-ről vonaton.Vittem egy jó nagy sporttáskát és beletettem. Azt is megteheted, hogy azt a buszos társaságot felhívod, amelyikkel mentek. Annál pontosabban senki nem tudja megmondani, hogyan mehetsz a kicsivel a buszon.
2011. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!