Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne jó a kapcsolato...

Hogyan lehetne jó a kapcsolatom ezzel a kutyával?

Figyelt kérdés

Egy kistestű kutyusról van szó. Házvezetőnőként dolgozom és rá is vigyázok, vagyis jobban mondva enni adok neki, és elviszem sétálni. Pár hónapja ismerem, és h-p napi négy órát találkozunk.


A ''probléma'', hogy igen félős a kutyus. Most már viszonylag nem fél annyira, de még sokszor megijed, összehúzza magát, mintha félne tőlem, pedig erre sosem adtam okot. Azt is problémának látom, hogy a gazdája nem igazán nevelte meg, szerintem nincs is igazán tekintélye a kutyus előtt senkinek. Mikor megérkezem, nagyon örül a kutyus, felugrál, lehajolok hozzá, megsimogatom, de mégis odapisil - most nem tudom, vajon örömében-e?


2011. márc. 17. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Túl erős inger neki, ahogy megérkezel, és megsimogatod. HA megérkezel maradj teljesen semleges, ne nyúlj hozzá, ne is nézz rá. Pakold le a cuccaidat, menj el vécére, öltözz át, stb. Ha viszont láthatóan megnyugodott, elfőlt, sóhajtott, akkor hívd magadhoz és simogasd meg, üdvözöld kicsit megkésve, a nyugodt viselkedést jutalmazva, nem az izgatottat.


Emellett még azt tudod csinálni, hogy folyamatosan potyogtatsz neki finomságokat, és akkor jó élményt köt hozzád.

2011. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A megérkezésedkori odapisilés a feltétlen imádat,tisztelet és öröm jele, ha naqyobb lesz lehet hogy elnövi,de az az érzelem változásával jár, vagy a megszokás lesz.Imádott német juhászunk ha hazaértünk kicsit hosszabb távollétből, annyira boldog volt, hogy ő is odacsurrantott, de a napi elmegyek-hazajövök alkalmakkor felnőtt kutyaként már nem.
2011. márc. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem kölyökkutya már, csak kistestű. Kislány kutya, vmikyen keverék. Azokra a kicsi fehér hosszúszőrű kutyákra hasonlít.
2011. márc. 17. 20:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen örül, és ez nem a tisztelet, hanem az elhanyagoltság jele. (a gazdi részéről). Ahogy az első írta, ne figyelj rá egyből. Próbálj adni neki valami jutalomfalatot, attól felbátorodik.
2011. márc. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen a gazdája nem nagyon ér rá foglalkozni vele egyedül neveli a lányát mellette dolgozik ezért vett fel engem segíteni neki. Valamint úgy vettem észre itt (külföldön) az emberek nem nagyon tanítják a kutyáikat...
2011. márc. 17. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!