Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikker gondok? (Kérdésed túl...

Klikker gondok? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Pár napja kezdtem el a klikkerezést a kutyámmal. Sajnos a környéket csak a régi módszeres kutyasulik vannak így hozzájuk nem tudok kérdéssel fordulni. Már rögtön a kondícionálással gond van. AZt tudom, hogy nem szabad úgy adni a jutalomfalatot, hogy a kutya csak ül és néz, de az enyém csak ezt csinálja, mivel ez lett belenevelve eddig. Vagyis érthetőbben: én megyek, nem szólok hozzá semmit, ő jön utánam leül. Továbbmegyek megint jön és leül. Semmi olyasmit nem csinál amire klikkelni lehetne, egyszerűen ül és mereven néz. Volt már ilyen gondja valakinek? mit tudnék tenni?
2011. márc. 17. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem innen úgy a legkönnyebb elkezdeni a tanítást, hogy vagy a felállásra tanítod ( ülés közben óvatosan a hasa alá nyúlsz és állásra készteted )vagy a fekvéssel is lehet kezdeni. Ha az állást tudja, onnan már egyszerű az ülésre tanítani.


Sok sikert!

2011. márc. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Ez a legnehezebb keresztképzett kutyánál, pláne kezdő klikkeres gazdival.


Ha mereven ül, akkor maradj te is merev és várj türelmesen. Ha BÁRMIT mozdul, átteszi a testsúlyát egyik lábról a másikra, megunja, és vakarózni kezd, ásít egyet, akármilyen aprót mozdul, rögtön mehet a klikk+kaja. Ha nagyon türelmetlen vagy, akkor annyival előre tudod lendíteni a dolgot, hogy kidobod a falatot, és mikor elment érte, megette, de még áll, akkor megy a következő klikk. De nagyon megéri kibekkelni míg megmozdul. Idővel úgyis megunja az üldögélést. Eleinte sok idő lesz, de egyre rövidülni fog a mozdulatok között eltelt idő.


De nem kell feltétlenül formálással kezdeni egy kezdő kutyánál a kondícionálást!


Amíg csak kondícionálsz, addig csak az a cél, hogy a klikkre felkapja a fejét, tudja, hogy most pedig kaja jön. Ezt ülve is végig játszhatjátok. Klikk+kaja, klikk kaja.


Utána jöhet a megvezetés, vagy a tereptárgyak használata, és ha már te is ügyesebb vagy, jól időzítesz, érzed az egész klikker dolog lényegét, akkor visszatértek a formálásra.

2011. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 IGCM ***** válasza:
58%

Az amit mondasz nem kondicíonálás :D

Véletlenszerűen klikkelj neki és utána egyből kaja.Előbb az alapokat vegyétek utána probálj tréningezni vele és rendesen klikkerrel tanítani dolgokat !!!

Talán ez segít:

[link]


illetve itt tuti segítenek :D


[link]


Vagy kérdezd meg Vámosi-Nagy Nórát!!Tuti segít neked!!!


[link]

2011. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is hagyományos módszerekkel tanítottam először a kutyám majd utána tértünk át klikkerezésre. Én először semmit nem vártam tőle, az a kondicionálás lényege, hogy megtanulja a klikk hangot összekötni a jutalommal, szóval csak klikk kaja klikk kaja klikk kaja folyamatosan, addig amíg ha váratlanul klikkelsz egyet akkor már szaladjon is a jutalomért. Na ezután lehet elkezdeni azt, hogy már vársz is tőle valamit. Mi dobozoltunk hetekig, vagyis kitettem a szoba közepére egy dobozt, először arra klikkeltem, ha odamegy hozzá. Aztán arra, ha beleszagol majd lassan eljutottunk odáig, hogy mind a négy lábával beleállt ha kértem. Na ekkor már érti a klikkeres tanulást és lehet elkezdeni az igazi tanítást.
2011. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!