Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rá a kiskutyám...

Hogy szoktassam rá a kiskutyámat hogy ne jöjjön utánam ha kimegyek a szobából?

Figyelt kérdés
még csak 3 napja van nálam,szobámban van kialakitott helye, szépen alszik is benne és magától belemegy.de ha kilépek a szobábol utánam jön, akkor is ha feküdt előtte.Ha egyedül hagyom, nyűszít. A "hagyyd had nyűszitsen" dolgot nemtudom megoldani mert apu nem birja és ordit érte.
2011. márc. 19. 10:01
 1/4 aspikami ***** válasza:
27%
Villanypásztor XD.Oszt megtanulja
2011. márc. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

És miért baj, ha utánad megy? Te vagy a gazdája, illetve most még inkább a pótmamája. Ragaszkodik hozzád, és ez később is így lesz.

Az én kutyám 4 éves, de állandóan a sarkamban van. Ha lefekszik, és én abban a pillanatban állok fel, ő is ugrik, és jön velem.


Egy kutyát nem lehet 1 szobában bezárva tartani. A kutya családi projekt, mindenkinek el kell fogadnia/tűrnie, hogy ott van, és köztetek él. Ha ez nem megy, akkor kár volt magatokhoz venni.

2011. márc. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
azt hiszem félre értettél. nem azt akarom hogy folyton a szobába legyen, hanem ha elmegyek otthonról ne akarjon utánam jönni és ne nyűszitsen mig haza nem érek.pl tegnap itt hagytam 2 percre mig elmentem az utca végi boltba és kinntről hallottam hogy nyűszit utánam.ezt szeretném elkerülni.
2011. márc. 20. 13:27
 4/4 fekete amazon ***** válasza:

Szellő lánynak igaza van, gondolom, még kölyök a kutya, így a pótmamája vagy. Meg fogja szokni az új helyét, és ha biztonságban érzi magát, akkor nem fog mindig utánad rohanni. Apud meg, ha beleegyezett a kutyatartásba, ne ordítson a nyüszítésért.

Egyébként - tudom, hogy nagyon nehéz megállni de - ha elmésze, ne vegyél könnyes búcsút a kutyitól, ne magyarázd öt percig, hogy a gazdinak most el kell mennie, hanem szó nélkül hagyd ott. Ha hazaérsz, ne a kutyát üdvözöld elsőként, hanem családod többi kedves tagját. A kutyáról csak 10-15 perc után vegyél tudomást. Így megtanulja a helyét a "falkában", és persze azt is meg fogja szokni, hogy a gazdi nem örökre megy el, hanem mindig visszajön. Az azért nem árt, ha van valami rendszer az életetekben, és nagyjából azonos időben tudsz hazaérni hozzá.

2011. márc. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!