Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kistestű és nagytestű...

Aki kistestű és nagytestű kutyákat tart együtt, a kicsi feltétlen elnyomásban él? Jól érzi magát ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Én eddig csak egy tacskó-német juhász párost ismerek, de ott nagyon rossz a tacskónak.
2011. márc. 21. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem két nagytestű kutyám van a kertben,/kaukázusi, + Írszetter keverék, és a lakásban tartott palotapincsi. Imádják a kicsi kutyát, még az öregasszony is játszik vele. pedig a nagyok már idősek, 12 év, 16 év, a kicsi pedig 1 éves.
2011. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Én ismerek egy tacskó-amstaff párost. Igaz nem együtt laknak, mert egy testvérpárról van szó, de nagyon sokat vannak egy lakásban akár több napon keresztül is. A tacskó a dominánsabb és idősebb. Az amstaff ezt elfogadta.

Helyzettől és egyéntől függ. Hiszen nem minden kutya egyforma. Lehet alakítani neveléssel is természetesen, de szerintem az a jobbik eset amikor a kis testú az idősebb és a majd nagyobb testű a kölyök. Szerintem úgy jobban egymáshoz szoknak.

2011. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tacsi-skótjuhász páros, a kicsi a főnök a kettő között. :)
2011. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk van egy tacsi és egy kuvasz. A kuvasz gyakran megtépi a kicsit, már sokszor kellett emiatt vinni állatorvohoz szegényt.

Nekem ezekután biztosan nem lesz nagy-kicsi kutyafelállás ezekután.

2011. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk pincsi és berni. ÉS a pincsi a főnök :)
2011. márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk egy cane corso van és egy francia bulldog. A nagy elnyomja a kicsit, de ez azért van, mert a kicsinek alapból elég félénk, visszahúzódó a természete. Tudja, hogy ő van lejjebb a rangsorban és nem érzi magát rosszul egyáltalán. Attól még ugyanúgy nyalogatják egymást, szeretnek együtt sétálni stb.

Sok esetben viszont a kicsi a főnök. Ez a kutya habitusától függ elsősorban.

2011. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk két havanese ural egy dogo canáriót:)
2011. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem beagle és stafford párosom van. Egyáltalán nincs elnyomásban a kicsi, sőt sokkal dominánsabb, nem is hagyná magát piszkálni.
2011. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem most egy westie-m van, egy éves, pár év múlva szeretnék majd egy német juhászt is, csak aggódom kicsit a westie miatt. Nem szeretném ha neki rossz lenne.

Egyébként őt kenyérre lehet kenni, soha nem domináns sem emberrel sem a többi kutyával. Egyszer megtámadta őt egy csivava, simán lenyomhatta volna, de rögtön hanyatt dobta magát neki, a csivava le is állt a támadással.

Nem kétséges, hogy a másik kutya fölötte állna a rangsorban.

2011. márc. 21. 20:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is ismerek olyat, ahol a kis foxi-keverék a főnök a drótszőrű keverék és a németjuhász mellett :)

Egyébként szerintem nem kell aggódnod, mert ha a kutyád rögtön megadja magát, még dominanciaharcok sem lesznek.

2011. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!