Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet biztosra menni?

Hogyan lehet biztosra menni?

Figyelt kérdés
Nem tudjátok, hogy honnan lehet biztosra megállapítani, hogy NEM lesz csípő problémája!? A másik pedig az am, h aktívat vagy lustábbat? Van egy ismerősöm aki a lustát hozta el..és most a legaktívabb kutyus.. az alomból :D Ti hogyan választottátok ki a kedvenceteket? Legugoltál, és amelyik odajött 1. nek az az igazi?! :O :) Vagy melyik módszer a jobb? :) (Normális válaszokat kérek.. köszönöm :) )
2011. márc. 21. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Még szűrt, egészséges szülőknél is előfordulhat Dp.

Ha megfelelő szülőktől veszel, ha a növekedési szakaszban megfelelően táplálod, ha megfelelően mozgatod, kisebb az esélye az elváltozásnak.

2011. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Doruss ***** válasza:

Mi most választottunk kutyát nemrég.(moszkvai őrkutya) mi úgy választottuk ki, hogy a tenyésztővel sokat beszéltünk a kutyákról, nagyon jól értett hozzá, és látszott, hogy nem csak a pénzünkre megy. Két kutya közül választhattunk, mert 2 kan volt. Az egyik élénkebb volt, a másik kicsit lustább. De a lustábbnak kerekebb, "szabványosabb" volt a feje, és azt mondta, hogy az hogy lusta vagy élénk, az nem határozza meg igazán, hogy milyen lesz nagynak.

Ha megbízható tenyésztőtől és 100%-ban szűrt szülőktől veszel, és megfelelően táplálod, mozgatod, figyelembe véve a fajta igényeit, szerintem kicsi rá az esély.

2011. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez a leguggolsz és amelyik odajön elsőre, ez a romantikusoknak való választási módszer. Mindenképpen hangzatos....de tulajdonképpen zsákbamacska.

Léteznek nagyon jó kölyök-szemilyésgtesztek, amiket a lelkiismeretes tenyésztők elvégeznek, így amikor a gazdiválasztásra kerül a sor már tudja mondani, h melyik milyen tulajdonságú és várhatóan mit hoz majd a későbbiekben. A jó választás titka szerintem a jó tenyésztő, bizalom a tenyésztőben és az h pontosan át tudd adni h te milyen kutyát szeretnél.

2011. márc. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a Dp az egy több gén által öröklődő betegség amit hiába szűr bárki...a német juhászosok próbálkoztak azzal, hogy csak mentes kutyákat raktak össze de az állomány genetikája beszűkült a németeknél főleg és a probléma nem tűnt el sőt jött mellé más is. Igazából még senki se mutatta ki pontosan mennyi az öröklődő és mennyi a táplálás ill mozgás ból adódóan kialakult Dp aránya illetve azt se, hogy több generációsan mentes kutyák kölykei miért is lehetnek Dp-sek. Erre tényleg nem lehet szűrni sajnos. Nagytestű kutyáknál gyakori a B-C csípő mert egy nagytestűnél az ízületi vápa egyszerűen a terhelés miatt se tud megfelelően illeszkedni. A finneknél D-F es csípővel is tenyésztenek és % osan nincs több Dp-s kölyök az almokban mint két A-s kutyánál...

Nálunk a gazdi nem választ, ő elmondja mit akar én elmondom melyik lesz kb olyan :) ha nem tetszik ez van... a visszajelzések alapján még nem hibáztam:)

2011. márc. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát, nem bízok semmit sem a véletlenre! Jobb megelőzni a bajt! :) November óta tervezgetek, és valósítok :)

Az igazán "nagy" problémám az, hogy van nekem 2 kiscicám, a nagyobbik az utóbbi 1 évben rengeteget verekedik, és állandóan sebei vannak.. Még a mai napig picit véges, és nincs itt szőr, a füle mögött. Nagyon aggaszt, az egészsége, a szüleim szerint nem kell beoltani, mert ő egy macska sem ivartalanítani (fiú).. stb.. A sebe nem is tud begyógyulni, mert minden este bunyó van... =/ ... Ha a kicsi itt lesz nyalogatja vagy valami, amikor játszanak.. a kicsinek lenne valami baja én megőrülnék...... Mit tehetnék?.. :S

2011. márc. 21. 16:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is van egy cicánk, akivel ugyanilyen problémák voltak, és az én szüleim már azon gondolkodtak, hogy talán altatni kéne, annyira rossz állapotban van. Én nem szaroztam, hanem elvittem én ivartalaníttatni. Kemény 8 ezer forintot fizettem érte, plusz utána a fülcsepp, meg a spot on. Azóta szép szőrös egészséges a cica.
2011. márc. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

:) Köszi

Kevesebbet verekedik, vagy már semennyit sem? :O

2011. márc. 21. 17:09
 8/12 anonim ***** válasza:
A macskákat ugyanúgy oltatni kell mint a kutyákat.Ivartalanítva minden gond megszűnik.Nem csavarog nem verekszik,nem sérül,nem fogja meg legközelebb egy kutya,nem jelöl körbe mindent,és a kandúrok ivartalanítása viszonylag olcsó.Akcióban akár 5-8000ft amúgy se több 10 nél.
2011. márc. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
huu ennek nagyon örülök!! :) Köszii
2011. márc. 21. 17:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha biztosra akarsz menni, vegyél kitömött kutyát, vagy macskát. Azokkal biztos nem lesz semmi baj.

De ha élőlényt veszel magadhoz, akkor az egész sorsát vállalod fel, bármilyen is lesz az.

Vagy tudod vállalni, vagy nem.

Ez az igazi szeretet próbája...

2011. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!