Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálja? Mr nekem...

Ezt miért csinálja? Mr nekem ég a "pofám".

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos törpe pincserem.Eddig minden rendben vag, kivétel az, hogy amikor sétálunk és lát egy kutyát ooda akar menni. Én megkérdezem a gazdit, hogy szabad-e és ha igen akkor engedném oda, de amikor pár centire van a kutyától megriad és futna el. Van otthon még 2 kutyánk. Velük teljessen jól elvan, de ezt nem tudom neki "megtanítani"

Mit tegyek?


2011. márc. 22. 11:36
 1/8 IGCM ***** válasza:

Ez nem tanítás hanem szoktatás kérdése.A kutyád valószínűleg nehezebben szocializálódik,javaslom vidd el kutyaovodába néhány alkalommal ahol mindenféle idegen kutyával találkozhat és van ideje megszokni őket.

Még fél egy-egy kutyától,a kutyaoviban pont erről fog leszokni :)

És nagyon soakt sétáltazsd külön kutyák között,lehetőleg elengedve,ha még nem biztos a behívása akkor egy 10 méteres pórázt tegyél rá.Azzal bárhol eltudod engedi de biztonságban lesz.

2011. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már vittem kutyaoviba, de elküldtek minket azzal az indokkal, hogy id. "Ez a kutya sajnos nem mehet a többiek közeléme, mert ezt a vislekedésformát foglyák megszokni".

Ezt a 10 méteres pórázt kipróbálom!

Köszönöm a választ. :)

2011. márc. 22. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Na ez szép. Melyik kutyasuliból küldtek el, ha szabad érdeklődnöm?
2011. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A Gödöllőiből. Mostmár megvan róla a véleményem ;)
2011. márc. 22. 13:03
 5/8 anonim ***** válasza:
uhh, az szép, pedig a gödöllőiekről egész jókat lehet hallani. Nem tudsz bejönni vele népszigetig?
2011. márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem:(
2011. márc. 22. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Jézusom! Ki mondta ezt Gödöllőn? Sosem mondanak ilyet. A legproblémásabb kutyákat is kezelik. Kivel beszéltél???
2011. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na jó, átgondoltam a helyzetet, és lehetetlen, hogy ezt mondták.

Alaptanfolyamra olyan kutyák jönnek néha, hogy minden kutyának nekiugranak, olyan agresszívek. És tudják kezelni. A tanfolyam végére teljesen normálisan viselkednek.

És vannak olyanok is, akik már összeszarják magukat ha rájuk kiabálnak.

Oviban is vannak dominánsak, ott is néha szét kell szedni 1-2 verekedő kutyát.

Sok kutya pedig el se mer menni a gazda mellől az első kutyaovis alkalommal.

Komolyan, kizárt, hogy így elküldtek.

A kutya 1-2 alkalom után boldogan játszana a többivel, teljesen oké, hogy az elején ilyen félős.


Szóval, ha gondolod írj privát üzenetet, vagy válaszolj itt.

Kivel beszéltél? Odamentél, látták a kutyát és elküldtek? Vagy csak telefonon beszéltél velük?

Ha leírod az oktató nevét, adok egy másik oktatói telefonszámot.

Lehetetlen, hogy emiatt a probléma miatt nem mehetnél, ha meg mégis, akkor van külön szocializáció, egy előre megbeszélt időpontban oda kell menni.

Szóval írj bátran, segítek.

2011. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!