Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle vagy Golden retriever...

Beagle vagy Golden retriever vagy Francia Bulldog?

Figyelt kérdés
segítsetek dönteni. köszii. (:
2011. márc. 22. 17:05
 1/10 anonim válasza:
Mind 3! :D :$
2011. márc. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dzsukelló válasza:

Beagle.A másik két fajt személy szerint utálom. :P

De egyik ismerősömnek beagle-je van és qrva aranyos! :)

2011. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Attól függ! Lakásba vagy kertes házba? Gyerekek vannak-e( bár elvileg mind 3 gyerekbarát) Mennyi időd lenne vele foglalkozni?
2011. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xnorkax ***** válasza:

Soktól függ... A francia bulldog kivételével mindkettő nagy mozgásigényű kutyus. Mindegyik fajtának megvannak az előnyei és hátrányai.

Ha rengeteget tudsz mozogni akkor mindhárom mehet lakásba. Bár a goldent nem tudnám olyan könnyen elképzelni egy panelban.

Nevelés szempontjából a beagle nehezebb eset, mint a másik kettő, mivel vadászkutya, ezért a behívásra nagy hangsúlyt kell fektetni, de jó gazda kezében ugyanolyan jó kutyust lehet belőle nevelni. :DD

Szerintem mindhárom nagyszerű fajta a maga nemében, hozzám a legközelebb a golden áll. :-D

2011. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a francia bulldog sztem agresszív. a bulldogok közül egyedül azt a csoportot utálom. nekünk van beaglenk. nagggyon szeretem, csak mindent szétrág. de tényveg.tehát én a golden retrivert ajánlanám. azok oooolyan okosak és cukik ^^
2011. márc. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. kertes házba. apu nem engedi be a lakásba. 12 vagyok, ő lenne az 1. saját kutyám. a franncia bulldogról azt hallottam hogy rengeteg baj van vele, az orra miatt. a golival az a bajom h nagyonnagyra nőő. a baegle meg nagynak nem lesz valami édes. :D :S de köszi a válaszokat. (:
2011. márc. 22. 19:46
 7/10 xnorkax ***** válasza:
Hát ha így gondolod, akkor ezekszerint egyik kutyafajta sem lenne való... :D Ha csak kintre menne akkor golden retriever. Az hogy nagy, az relatív. Vannak nála sokkal nagyobb fajták is. Ellenben könnyebben kezelhető, jó kezekben kiváló kutya. Az meg hogy szerinted a beagle "nem cuki" felnőtt korban az egy dolog. Általában a belső tulajdonságaik miatt tartunk egy bizonyos fajtát, nem csak a külső számít, hiszen nem a szépségét csodálod 10 akárhány éven át. Francia bulldogot és beaglet én nem ajánlok csak kinte, mert rövid szőrűek.
2011. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem mindegyikkel van tapasztalatom (beagleöm van, barátnőmnek golden, minden nap találkozom velük, egy amerikai buldoggal is, és néha angollal is).

Szóval első kutya lenne. Akkor beaglet semmiképp ne vegyél.

Nem bírnál el vele, csak kutyasulival, és napi 3-4 óra foglalkozással minimum. Hatalmas a mozgásigénye.

Plusz kint télen megfagyna.

Nagyon nehezen nevelhető fajta, mert iszonyat makacs.

A buldoggal is az a baj, hogy mivel rövid szőrű, kint megfagyna télen. Ha bent tudnátok tartani hidegben, akkor viszont mehet, bár hozzájuk is kemény kéz kell.

A golden retrievert tudom ajánlani, mert nem fagy meg kint, könnyen nevelhető, nem kell hozzá annyira erős kéz, és nem kell vele órákat sétálni.

2011. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Goldi-t vegyél! Én is 12 éves vagyok és nekem is azom van! Valoban kicsit magasabb kutya de ez nem tesz semmit! :) Sztem nagyon megfelelő választás! :D
2011. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Akkor mindenképp a golden! A bulldogoknak nagyon sokszor van pajzsmirigy bajuk is, egy ismerősöm nagyon sok pénzt költ a bulldogjára, annyiszor beteg.
2011. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!