Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy puli kutyát,...

Szeretnék egy puli kutyát, viszont jövőre koleszos leszek és csak hétvégére leszek itthon, anyukám gondozná, szerintetek kibírná nélkülem?

Figyelt kérdés

Amúgy ha valaki olvassa a kérdést aki szeretne eladni puli kutyust akkor légyszi írjon ide ! Köszi előre is ! ;)

Ja és a kérdéshez kapcsolódóan: most 12 éves vagyok van egy papagájom, gondozom, szeretem. Régen volt egy másik kutyusunk is, vele is sokat foglalkoztam.


2011. márc. 22. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugye nem Mark Zuckerburg gyönyörű kis pulija miatt akarsz te is egyet?:D Csak mert hallottam a tv-be, hogy ezáltal több lett a puli iránti érdeklődés. Kérdésedre válaszolva:

Úgy, hogy jövőre kolis leszel nem ajánlanám a pulit. Se másmilyen kutyát. Még szeptemberig tudnál vele foglalkozni.. de az nem elég. Utána is kell és bizony-bizony annak a kölyök kutyusnak (mert akkor még nem lesz egy éves) kell a foglalkozás. Hétvégén amikor hazamész tuti lesz egy csomó tanulnivaló meg haverok meg később buli. És szerintem ez így kiláthatatlan dolog.

2011. márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen feltételek mellett most felelőtlenség lenne egy kutya. Mert egy fél évig te gondoznád, de utána évekig anyukád. Szerintem egy kicsit hagyd most még a kutya kérdést, és ha már nem leszel kolis, akkor tarts csak kutyát. Kivéve persze ha anyukád is valóban szeretné és nem csak a te kedvedért vállalná, hogy gondozza.

Na meg a másik, hogy ez a kutya nem lesz igazán a tiéd sosem, mert anyukádat fogja az évek alatt megszokni, ő lesz az igazi gazdája.

2011. márc. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem azért szeretnék pulit ! ;) Csak régóta szeretnék már egy kiskutyát, és egyik reggel láttam a Reggelibe, mert volt róla szó és halottam, hogy családbarát, szeret kint lenni, okos, betanítható, és nem hullatja a szőrét. Ez nekem pont ideális lenne. Én divatból sose választanék kutyust ! ;) De köszi a tanácsot ! Amúgy csak 1-2 évig lennék koleszos.
2011. márc. 22. 22:34
 4/5 IGCM ***** válasza:

Ne vegyél pulit..

Majd akkor ha kijöttél a koleszból..de akkorse lesz ideális szerintem mert pont abba na korban vagy hogy sokat kell suliban lenni és rengeteget tanzulni.Egy kutyát nem lehet a kertbe bevágva tartani.Egyébként a puli szőrét rendezni kell ami gyakorlatlan kéznek 2 órás munka is lehet ha nem több.És bizony kell pár hónap míg belejösz a fürtök pakolásába.

2011. márc. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
csak akkor szabad pulit venned ha anyukád is szeretne rá vigyázni és gondozni is tudja mert egy puli szőrét gondozni NAGYON NAGYON sok munka, ha nincs gondosan ápolva undorítóan fog kinézni és ha a szeménél nemezesedni fog a szőr meg is vakulhat és a tisztántartása rémálom. csak az mire megszárad és sok a mozgásigénye is. Előbb ezeket beszéljétek meg. de nem ajánlom.
2011. márc. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!