Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha bevihetem a kutyám egy...

Ha bevihetem a kutyám egy szállodába, akkor őt hol szállásolják el?

Figyelt kérdés
Még sosem mentem nyaralni/telelni kutyával, de most megfordul a fejemben. De ilyenkor hol van egész nap a kutya? Gondolom a szállodai szobába nem mehet be. Nekem kell vinni kaját neki, vagy ott adnak? Elképzelni sem tudom, hogy ez hogy működik. Aki már volt kutyával nyaralni, kérem ossza meg velem a tapasztalatát.
2009. febr. 24. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan hotelbe viheted a kutyád, ahol ezt engedik. Vannak hotelek, ahol méretkorlátozással lehetséges ez, tehát pincsit vihetsz, de bernáthegyit nem. Természetesen a szobádban lesz elszállásolva. Enni is ott adhatsz neki, ilyenkor plusz szőnyegdarabot, PVC lapot tesznek a szoba egyik sarkába. A legtöbb szállódában ételt is rendelhetsz a kutyának, különböző tápokból választhatsz, vagy főzethetsz neki. Természetesen a sétáltatásról is gondoskodnak, ha pl. egész napra elmész és nem tudod magaddal vinni. Ezeket a szolgáltatásokat természetesen meg kell fizetni.
2009. febr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt megmondják az adott helyen, de valószínűleg a szobádban.

Meg kell nézni a házirend erre vonatkozó részét, mert előfordulnak feltételek, hogy pl. szállítóboxot kell biztosítani neki, vagy felelősségbiztosítást kell kötni, vagy kauciót letenni az esetleges okozott károk fedezésére (ez persze visszajár ha nem okoz kárt a kutya)


van ahol kikötés az egy hónapon belüli féregtelenítés esetleg az egy évnél nem régebbi kombinált oltás...


jól utána kell nézni!


a szállás szerintem a legtöbb helyen a szobában van, bár láttam már külföldön kennelsorral rendelkező helyet is, ahol megőrzést is vállaltak amíg a gazdi pl. strandolni volt.


hova mennél???

2009. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Konkrét helyet még nem néztem ki, de mindenképpen belföldön. Csak gondolkozok, hogy vihetnénk a kutyusunkat is. Bár nem kistestű, de még kölyök.

Csak nem tudom mi lenne vele, ha én elmegyek strandolni, szaunázni vagy csak enni valahová. A szobába nem szívesen hagynám, mert mindent szétrágna.

2009. febr. 24. 09:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi vittük a Balatonra, a Tisza-tóra, a campingekbe is van lehetőség kutyát vinni, néhány étterembe is beengedik, de strandra nem. Mi úgy oldottuk meg, hogy amikor strandolós helyen voltunk, akkor kempngeztünk, így a kutya heverhetett az árnyas fák alatt. Mondjuk az én kutyám képzett kutya, tud viselkedni. Erdélybe is vittük, mindenhol velünk aludt a szobában.
2009. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

minden szállodának ami állatbarát van erre vonatkozó házirendje. Ez általában neten is megtalálható (már ha van honlapjuk)


itt egy példa a fenyő vendégház honlapjáról:


[link]

2009. febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
09:13-as. Hol voltatok Erdélyben, milyen helyen szállásoltak el, hogy fogadták a kutyust? Milyen kutyával voltál, és mekkora volt akkor? Nekünk egy 1 éves golden retrieverünk van, eszem ágában sincs itthon hagyni nyáron. Minden részlet érdekelne. Írhatsz privátban is, ha úgy gondolod. Köszönöm!
2009. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a szobában, de vinned kell neki ketrecet, vagyis én ezt tartom logikusnak.


Azonban írtad, hogy még nem is tudod, hogy hova mennétek, és nem az lenne a cél, hogy túráztok, hanem hogy te lazíts. Éppen ezért szerintem hagyd otthon a kutyust, bízd rá egy közeli ismerősre, mert az nem lenne számára olyan stresszes. Én legalábbis ezt tenném a kutyámmal, ha csak pihenni mennék!

2009. febr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi gyakran járunk ilyen helyekre nyaralni. Ha beviheted a kutyát, akkor természetesen a szobában lakik veled. Az étterembe általában nem engedik be. Viszont a bútorokért felelősséggel tartozol, vagyis ha tönkreteszi, fizetsz. Először szoktasd le a kutyádat a rágcsálásról, aztán ha már megfelelően viselkedik, mehettek nyaralni. Amikor otthon hagyod pár órára, akkor otthon is szétrág mindent?... A szállodai szobában pont annyira hagyhatod ott, mint otthon...
2009. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!