Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen előnyei/hátrányai...

Bozsikrisz kérdése:

Milyen előnyei/hátrányai vannak a 2 kutyának?

Figyelt kérdés
Szeretnék örökbe fogadni egy kutyust a mostanim mellé.
2011. márc. 23. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Előny:

-jobban ellesznek(ha jó kutyust választasz a mostani mellé)

Hátrány:

-2x annyiba fog kerülni a kutyaoltás.


Az is megeshet hogy lesznek kiskutyusok. Az viszont valakinek előny, valakinek hátrány.

2011. márc. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előnyei: ha jól kijönnek boldogabbak ketten, több szeretetet kapsz, stb.

Hátrányai: kevesebbet tudsz foglalkozni a már meglevővel, ha nem jönnek ki stb.

2011. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
felváltva őzik a házat. Az egyik éberebb, a másik addig alszik.
2011. márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2 ivartalanított szukáról lenne szó.

Annyi a para, hogy a mostani kutyám sokkal kevésbé pörgős, mint az, akit kinéztem.

2011. márc. 23. 12:51
 5/10 anonim ***** válasza:
válassz olyan amelyiknek illik az energiaszintje a meglévőéhez különben hatalmi harcok lehetnek.
2011. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a még egy kutya beszerzésénél a legfontosabb kérdés, hogy mennyire tudod kontrollálni a meglévő kutyádat. Ha már bárhol elirányítgatod póráz nélkül, mindenhonnan vissza tudod hívni, és bármiről le tudod tiltani, akkor jöhet a második.


ha nem, akkor benne van a pakliban, hogy egymást viszik bele a hülyeségbe, és megőrülsz tőlük, mert ketten fognak rosszalkodni, bandában őrültködnek. Ilyen esetben jobban jársz, ha előbb még belefektetsz némi időt és energiát a meglévő kutyusod nevelésébe.

2011. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezzel nincs baj, ha ilyet ki lehet jelenteni, akkor a kutyámat 100%-ig megbízhatónak mondanám.

Évente 1x ha ráteszem a nyakörvet...nem is nagyon szokott tőlem messzire elmenni, és folyamatosan figyel engem a séták közben.

Azért is vagyok egy kicsit bizonytalan, mert ő nagyon ragaszkodik hozzám, nem is igazán érdeklik más kutyák.

Nem tudom, hogy ilyen kutya mellé érdemes e még egy kutyát hozni, én kifejezetten azt szeretném, hogy legyen egy társa, akihez tud kötődni.

2011. márc. 23. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg akkor ideiglenesen befogadni, és majd meglátod, hogy mit szól egy otthon levő másik kutyához. De ha ennyire erős a kötődése, akkor elképzelhető, hogy pont az új kutya fogja előhozni a problémás viselkedést.
2011. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Én csak ajánlani tudom, mindenképpen, sokkal jobb két kutyával élni, könnyebb is. Nekem egy 1,5 éves border collie-m van, és egy 10 hetes border collie keverék kutyusom van, mondhatom, a kölyök lett a második, befogadott kutyus. Nagyon aggódtam eleinte, mi lesz majd, hogyan tudom őket ketten kontrollálni, stb. Szerencsém volt, mert a nagyobbik kutyám, Menta már szinte 100%-osan kontrollálható volt, már a középfokú tanfolyamon is túl voltunk pár hónapja, és nagyon kötődik hozzám, így nem volt vele baj. Ha nincs tiltószava, amire hallgat is, nem jön oda első szóra, nincs rendben a rangsor, biztosan nem vállaltam volna be még egy kutyust, csak így, hogy minden rendben van az idősebb kutyussal. Nagyon jól megvannak együtt, mondhatom. Itthon a kicsi már tiszta hiperaktív, alig bírok vele, már nagyon várjuk, hogy meg legyen az utolsó oltása is, és vihessem őt is velünk sétálni. Energiaszintben nagyjából egyformák lesznek, a kicsinek is rengeteg mozgásigényre lesz szüksége, már most látszik rajta, szóval így könnyebb dolgom lesz, mert a séták is természetesen együtt zajlanak majd. A falkavezéri, rangsori szabályokat is jobban lehet alkalmazni két kutyával, sokkal "falkásabb" érzetem van. Az ajtón már most meg van a szabály, ha kimegyünk a folyosóra, én először, utána Menta, és a végén csak a kicsi, Lucky. Kajálásnál Lucky szépen megvárja, míg Menta befejezi az evést, és utána jön szépen elkérni az adagját. Ha esetleg hagy, azt Menta megeszi előle, szóval nagyon falkás érzésem van két kutyával is.

Eleinte a gyakorlásoktól is nagyon féltem, hogyan fogom megtanítani mindkét kutyának azt, amit szeretnék, külön-külön. Nagyon könnyen. Kettőjükkel foglalkozom egyszerre. Ameddig a kicsivel foglalkozom (még csak klikker bekondícionálásnál járunk, egy két behívás már jutalmazva van) addig Menta helyben maradást csinál, 1-2 percenként rá van neki erősítve gyorsan, és utána újra kiadva a parancs. Ameddig Mentával foglalkozom gyorsan, a kicsi is nyugton van, ő általában olyankor megszokta, hogy nyugiba kell lenni, lefekszik kicsit hátrébb, jól elvan ott, nem zavartatja magát.

2011. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia amit az elötem lévöek mondtak igaz:) nekem mindig 2kutyám van általában,csak forditva 2 kan.hátrányod maximum csak annyi lesz,hogy mig nem szokik össze a két kutya séta során neház öket vinni.De nagyon jo érzés mikor ülsz esetleg kint a kertbe és a kutya a két kezednél van. Meg ugye nem unatkoznak naphoszakat játszanak.:) én csak ajálani tudom
2011. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!