Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalomfalat idegentől? Normális?

Jutalomfalat idegentől? Normális?

Figyelt kérdés
A futtatón elég sokan, mikor odamegy a kutyám, jutalomfalatot adnak neki,sőt, még le is ültetik!!!! Nem szeretném, ha bármilyen idegen le tudja kenyerezni, pláne, ha hallgatna rajtunk kívül másra is...Ez csak engem zavar? Más is van így ezzel?
2011. márc. 24. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hÁT NEM!

Mi minden nap járunk a 2 amstaffunkkal, futtatóra, 1 órát, ilyenkor ott van a megszokott csapat, kb 10-15 kutyával. Nálunk senki nem csinál ilyet. Nekem speciel eszembe nem jutna, hogy más kutyájának feladatokat adjak, meg jutalom falatot.


Tök egyszerű, mond meg mindenkinek, hogy a te kutyádnak ne adjanak parancsokat, főeg ne jutalom falatot. (Ha megkérdezik, hogy miért akkor szépen mond meg nekik.)

Jesszus ilyenről még nem is hallottam.....


Ja nálunk volt olyan, hogy amikor valakinek a szülinapja vagy névnapja van akkor az ünnepelt hoz ki piát meg sütit, meg a mindenki, és van olyan, hogy megkérdezik, tőlem meg a Páromtól, hogy azt a minimális sütidarabot odaadhatja e a kutyánknak. De megkérdezi!

2011. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú, hát engem is nagyon zavar az ilyen. Szerintem nem normális. Ez a Gazdi dolga! Nekem a szomszédom mindig jutalom falatokat ad a kutyámnak. Meg be akarja csalni a lakásába.Sokszor szétvet az ideg. Amúgy is nehezen fogad szót a kutyám s ezzel még jobban megbolondítja.... Meg tényleg nem jó szerintem hogy idegenektől elfogadja a kaját, így azt szokja meg és akár meg is mérgezheti egy rosszindulatú ember.
2011. márc. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mielőbb szólj rá az emberekre, hogy nem tegyék!

Nálunk is ez volt, de most már mindenkiben tudatosult a szabály, hogy más kutyáját nem etetjük, nem hívjuk stb...

2011. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xnorkax ***** válasza:
100%

Elég gáz dolog ez... Mindenképpen tedd szóvá, ilyet normális ember kérdezés nélkül nem csinál.

Nálunk egy időben a szomszéd átdobálta a maradékokat a kutyámnak, egyik nap aztán jól leoltottam, azóta abba hagyta.

2011. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek is sokszor már megpróbáltak adni,sajnos.Olyankor rászólók,hogy NEM,és nem veszi el(igaz,ez a NEM úgy hangzik,mintha nekik is szólna).Eléggé meg szoktak lepődni,hogy miért nem engedem,hogy a kutya elvegye.Én egy elég lenéző,visszautasító,gőgös,rendreutasító hangnemben közlöm,hogy,esetleg,ha nem is látszana rajtam,van nekem is pénzem,hogy a kutyát etetgessem...Az igazság az,hogy nagyon utálom az ilyen műveletlen embereket.
2011. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális...szólj rájuk, hogy ne adjanak neki semmit. Én biztos nem parancsolgatnék más kutyájának, és nem adnék neki falatot sem, mindíg meg kell kérdezni a gazdát. Nekik is ezt kéne tenni.
2011. márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ezen eleinte annyira meglepődtem, én mindig engedtem, hogy adjon falatot más is a kutyámnak, ha megkérdezik, annyit szoktam mondani, hogy kérjen tőle valamit cserébe (ült, pacsit, akármit). Szerintem ez tökre gondolkodásmód kérdése. Aztán mikor először találkoztam olyan gazdikkal, mint amilyenek ti vagytok, akkor nekem is leesett, hogy illik megkérdezni, azóta megkérdzem én is mindig. De mindig őszintén meglep, ha valaki nem engedi.


Milyen szerencse, hogy ilyen színes a világ, és ilyen mások vagyunk mindannyian :)

2011. márc. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

A kutya mindig csak a gazdájától fogadhat el élelmet.

Ezt komolyan kell venni.

Nem tetszenek nekem ezek az úgynevezett kutyazsúr partik, ahol mindenki más kutyáját eteti.


Mindenki etesse csak a sajátját.


Annyiszor írtunk már a falkavezérségről. Nem?


A kutyánk csak a falkavezértől vagyis csak tőlünk fogadhat el élelmet.

2011. márc. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én akkor sem csináltam ebből sosem problémát, és egyáltalán nem zavat, hogy másnak is működik a kutyám. Sőt a sulin szokott olyan lenni gyakorlásnál, hogy kutyát cserélünk valakivel, hogy a kutya jobban beáltalánosítsa a feladatot.


Vagy ha pl. dolgom van és kennelben hagyom a sulin a kutyát, akkor szoktam is kérni azokat, akik ott bóklásznak, hogyha nyugton van toljanak be neki egy falatot, hogy legyen megerősítve, hogy nem kell a kenneltől parázni.


És azt hiszem maximálisan uralom a kutyámat.


Én azt hiszem egy bizonyos szinten túl már semmit sem ront a tekintélyeden, hogy más is eteti a kutyát.

De ettől még persze tiszteletben tartom, hogy másnak lehet ezzel problémája, és ha azt kéri ne etessem, nyilván nem etetem.

2011. márc. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: nem félsz, hogy így bárki elhívhatja mellőled a kutyádat?? Odamennék pl én, fognám a jutalomfalatot, "Gyere ide", a kutyád odajönne hozzám majd állnál ott, mint.........

Természetesen én is tiszteletben tartom az életszemléletedet, ahogy te is a miénket, csak érdekel, hogy viselkednél ebben a helyzetben.

Nekem pl már sokan szemet vetettek a kutyámra, és nem örülnék, ha el se kéne "lopniuk", hanem menne magától.

2011. márc. 25. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!