Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még tanítható? (Kérdésed túl...

Még tanítható? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

12 éves Golden retriever szukáról lenne szó. Ismeri: Ül! Fekszik! Marad!

Szeretném megtanítani neki a hempergést :) És még más dolgokat is. Még van rá esély, hogy megtanulja?

És hogy álljak neki a tanításnak?


2011. márc. 25. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy taníthatod, sz én tacsim 9 évesen kezdett el "iskolába" járni. A tanításhoz javaslom a klikker használatát.
2011. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Doruss ***** válasza:
49%

Hát, nem tudom, hogy még tud-e tanulni... Még kicsi voltam, mikor az előző kutyánkat vettük, anyáéknak meg nem volt ideje, ezért nem taníttattuk. 9 évesen még sikerült megtanítanom neki az ülést, meg még volt néhány dolog, amit tudott, de tovább nem jutottam vele :)

Egyébként megpróbálhatod. Sok könyv van a kutyakiképzésről, meg megnézheted neten is, hogy pontosan hogy lehet megtanítani a különböző dolgokat. És ne feledd a lényeget: jutalomfalat és sok dícséret, ha jól csinálja!

Sok sikert :)

2011. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen életkorban taníthatók a kutyák. Igaz ugyan, hogy fiatal korban fogékonyabbak az új dolgok tanulására, de egy idősebb kutyust is minden további nélkül lehet tanítgatni.
2011. márc. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak rajtad múlik. :)
2011. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tényleg csak rajtad múlik! Ha tudod motiválni, és simered a tanítási technikákat, akkor tudod tanítani is.


Olvass utána a klikkerezésnek, hátha segít: www.klikker.hu


Én nemrég kezdtem el tanítgatni egy idős kutyust klikkerrel. Azt látom, hogy hozzá több türelem kell, mint a fiatalokhoz, de már egész sokat tud!

Persze nem tudom, hogy akkor is ilyen jól menne-e ha előtte nem klikkereztem volna, mert mögöttem azért ott van egy olyan technikai ismeret, amit saját kutyán kutyasuliban tanultam.


De ettől még könnyen lehet, hogy enélkül is menne. Ez a kutyus akit én tanítgatok, már magától felajánlgatja a hempergést mikor gyakorolunk :) Nagyon aranyos :)

2011. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ez a kutyátol függ igazán,hogy mennyire fájnak az izületei szerintem de ha fitt kutya akkor persze probáld meg:) Én a boximat ugy tanitotam meg h mikor lefekszik akkor kicsit döntötem a kezemen meg néha rásegitetem kézel h döljön át és igy rájöt
2011. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!