Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell olyan feltételeket...

Miért kell olyan feltételeket szabni, ami megnehezíti a kutyák örökbe adását? /Menhelyek/

Figyelt kérdés
Sok helyen,csak benti tartásra adnak oda rövid szőrű kutyát.Pedig egy melléképületben vagy kazánházban,de akár jól szigetelt kutyaházban is jobb dolguk lenne mint a menhelyen.Főleg ha ettől függetlenül szeretnék,ellátnák,foglalkoznának vele.
2011. márc. 25. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a legjobbat szeretnék az amúgy nagy valószínűséggel sokat szenvedett kutyusoknak.

Egyébként sok esetben én sem értem, hiszen nagyszüleimnek falun mindig rövid szőrű kutyájuk volt, kistestű-nagytestű egyaránt, egy se halt meg 10-12 éves koránál előbb, pedig mindet kint tartották. :)

2011. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
AZ EGYIK HELYEN NÉMET DOGOKAT,DALMATÁT,ROTIT,MEG EGYÉB RÖVIDSZŐRŰ KEVERÉKEKET,KIZÁRÓLAG LAKÁSBA LEHET VINNI.AZ MÉG OKÉ IS LENNE,HA MEGKÉRNEK,HA LEHET NE LEGYEN MINDIG KIZÁRVA,DE HOGY KIKÖTIK A BENTI TARTÁST EGY DOGNÁL...
2011. márc. 25. 19:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ők a fajta rajongói, akik pontosan tudják, hogy mennyivel több figyelmet kap az a kutya, aki bejárhat a lakásba. Nem csak lakásba adják, hanem lakásba bejárással. És aki becsüli, tiszteli, szereti a kutyát, annak nem gond ha bemegy a lakásba. Főleg télen, éjszakára. Arról nem beszélve, hogy aki beengedi a kutyát a lakásba, az tuti nem fogja vissza vinni, ha úgy alakul az élete, hogy kertesből lakásba kell költöznie. Sok szörnyűséget láttak már, sok-sok kutya került már vissza hozzájuk sokkal rosszabb állapotban, mint ahogy kiadták. Biztosra akarnak menni.
2011. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez még apróság! Én már olvastam azt is, hogy menhelytől 50 távolabb élő embernek nem adnak kutyát :o
2011. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A KETTŐ ÖSSZEFÜGG.AZÉRT NEM VIHETŐ MESSZEBB,HOGY ELLENŐRIZNI TUDJÁK A TARTÁSI KÖRÜLMÉNYEKET.EZ MÉG ÉRTHETŐ IS,DE ÉN PL MINDIG KINN TARTOM A KUTYÁIM.NEKIK ÉPÍTETT ÉPÜLETBEN,HATALMAS UDVARRAL,HÁZBA BEJÁRÁSSAL,DE CSAK HA VALAKI ÉPP KUTYÁZIK A CSALÁDBAN.MAGUK NEM GARÁZDÁLKODHATNAK A LAKÁSBAN.JÓ IDŐBEN IS INKÁBB MI VAGYUNK KINT NÁLUK NAPHOSSZAT.DE KIKÖTNI,HOGY CSAK BENTRE,HÁT NEM TUDOM,EGY TACSI VAGY FOXI,MÉG TALÁN A BOXER IS,MERT ELÉG FÁZÓSAK.DE EGY MEGFELELŐ KONDIBAN TARTOTT DOG VAGY ROTI...
2011. márc. 25. 20:53
 6/8 panettone ***** válasza:
100%

Szép estét.

Nem tudom a spániel nektek kinti vagy benti kutya-e de én sem adom az ideigleneseimet kinti tartásra, pedig nem a rövid szőréről híres.

Úgy gondolom, ha én hozzászoktattam őket ahhoz hogy kultúráltan lakjanak velem együtt a lakásban akkor ha valaki igazán társra vágyik annak természetes, hogy a kutya része az életének nem pedig a kazánnak vagy a kennelnek.

El nem tudnám képzelni úgy az életem, hogy reggel felkelek és a kávémat úgy iszom meg hogy nicsenek mellettem. Ha valaki megfelelő körülményeket biztosít és nem egy hanem legalább két kutyája van akkor azt mondom míg nincs otthon egy biztonságos udvar egy fedett terasz rajta megfelelő kutyaház elmegy de ha valaki nem igényli hogy a kutya vele legyen amikor otthon van az ne akarjon örökbefogadni.

Nem hiszem, hogy a fajtamentők a hideg ellen védik az örökbeadott kutyáikat. A kutya számára a gazdi a falka vezér, ha eltaszítod magadtól ( indokolatlanul, hiszen dolgoznod, kell suliba menni kell de ha otthon vagy mi okod lenne száműzni?) az neki büntetés. És ez a legtöbb kutyára érvényes, legyen az örökbefogadott, nálad született, piacon, esetleg jó helyről vett társaik.

Hozzá teszem nálam nem kötelező bent lenni valahogy mégis inkább szeretnek együtt héderezni bent mint kint az udvaron vagy esetleg a fáskamrában és véleményem szerint ez igaz lenne mondjuk egy kennelre vagy kazánházra is.

2011. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves spánieles.A spániel rendben is lenne,nálam a dog és dalmata is,most már.De évekig éltem felnőttként olyan helyen ahol nem engedték hogy a lakásba bejöjjön a kutyám.Ennek ellenére boldog volt,rengeteget mentünk,épp csak addig volt egyedül,amíg a lakásban is egyedül lett volna,mert nem volt senki otthon.Abban,hogy ellenőrzik a tartást,több fantáziát látok.Egy kutyáról,főleg hozzáértő,egyből megmondja,hogy érzi magát.Pl az a hely aminek az oldalán ezt a kikötést láttam,a szokásos kennel tartásos menhely.Csak azt nem értettem,miért nem jobb hasonló éjszakai alvóhellyel,szabadon egy udvaron,bejárással a házban,egy szerető családnál a kutyáknak.
2011. márc. 26. 10:28
 8/8 panettone ***** válasza:

Kezd olyan érzésem lenni hogy ez így nagyon általános. Az hogy egyik másik egyesület, szervezet vagy akár civil állatvédő esetleg egyik másik ideiglenes befogadó( akár egy "cégen" belül is) milyen tartást javasol egy egy kutyánál szerintem simán eltérő lehet, de az hogy alapból megegyeznek hogy benti tartást kérnek általában az örökbefogadóktól maximum eltérnek ettől egyedi esetekben- és ez alatt kizárólag azt értem hogy ha a kutya érdekei ezt kívánják.

Attól függetlenül hogy sok a kutya én sem látom értelmét annak hogy miután bekerült egy jobb környezetbe mint ahonnan elhozták kirekesszék az udvarra csak azért mert ez jobb mint ahol eddig élt. Én is mindig úgy gondolkodom, ha kinti tartást pedzegetnek a jelöltek, hogy inkább várok és adom annak akiben jobban megbízom, akinél azt látom hogy vagy ugyanilyen jó lesz neki vagy jobb.

Van olyan kutyám aki ha nálam kint lennének, már nem élne. Nem megfagyott volna, nem bánatában halt volna meg hanem ha nem kap hajnalban orvosi segítséget akkor reggel már temettük volna. Ha ez az örökbeadás után történik, soha nem bocsátottam volna meg magamnak. Ilyen egyszerű.

Mivel nem ismerjük a gazdijelölteket inkább tesszük kicsit magasabbra a lécet, abból nem lehet baj. És sajnos itt el kell ismerni hogy amíg valakiről nem bizonyosodik be hogy maximálisan spanifüggő és tényleg társat keres nem pedig ingyen házőrzőt addig csak egy a sok közül.

Bocsi de egy egy mentett kutyát mi ugyanúgy kezelünk mint a sajátjainkat hacsak nem féltjük jobban őket tudva hogy miket éltek már át. Az enyémek itt mellettem biztonságban vannak de akit örökbe adok annak egyetlen rossz döntéssel sokat árthatok és ez nagy felelősség. Talán így jobban megérted, hogy még néhány nap...hét esetleg egy két plusz hónap sokkal kevésbé rossz döntés a kutyának mint az ha nem is adnak időt és ezzel esélyt a jobb gazdira.

2011. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!