Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A skót juhász vagy a golden...

A skót juhász vagy a golden retriever?

Figyelt kérdés
Mrlyikkel milyenek a tapasztalatok, mennyire lusták, mennyire jól nevelhetők? és a skótjuhásznak hullik a szőre?
2011. márc. 26. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem jó tapasztalataim vannak mindkettővel, egyáltalán nem lusták, mindegyik mozgékony kutya, és tanulékonyak nagyon. Igen, minden kutyának hullik a szőre, a skótjuhász szőrével sokat kell törődni, de a goldenével is. :) Olvass el pár leírást róluk, elég sokat lehet találni a neten, ott mindent megtudhatsz róluk.
2011. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Golden egyértelműen,nagyon okos kutyák.barátnőm egyszer kizárta magát a lakásból,kívül gombos,belül kilincses zár.és addig mondta a kutyának,amíg az felugrott és kinyitotta...és hát minden másban is értelmes...nagynénémnek is Goldenje van.Skót juhász is biztos okos,nincs tapasztalatom,de a szőre szerintem hullik.
2011. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát a collie önálló jellem. Ahogy egy tőlem vett kutyus gazdija írta: az engedelmességi feladatokat hamar megunja de ahol gondolkodni kell ott mindíg ő az első aki megérti.

Szóval tényleg nagyon okos. Mi évente egyszer fürdetjük és havonta egyszer fésüljük a kutyákat és mindig olyanok mintha kozmiból jöttek volna:) tavasszal nagyon hullik furminátorral kiszoktuk szedni az egész aljszőrt, hogy ne terítse be a lakást de szerintem télen vagy nyáron mikor nem vedlik olyan mint a többi kutya

2011. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én a goldent ajánlom inkább, bár a collie is nagyon szép, és okos. Talán a golden könnyebben kezelhetőbb, és a szőre sem olyan időigényes (igaz a colliet is elég 1 héten 2x, de akkor tetőtöl talpig).
2011. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettőből van egy, a goldenem 7 éves, a skót juhász 3 hónapos :)

Én nem tudnék közülük választani, mindkettő csodálatos kutya, viszont jellemben nagyon különböznek. A goldenem sokkal nyugodtabb, mint a collie, nincs olyan dolog, amit ne tűrne el szó nélkül. A colliem nagyon játékos és elképesztően okos. A labdát futva beapportírozza, pedig senki nem tanította erre, a szobatisztaság is gyönyörűen alakul, figyelmes, aktív, de barátságos, kedves kiskutya, kétlem, hogy lenne ennél a fajtánál jobb kölyökkutya a világon. A goldenek is nagyon jó kutyák, okosak, könnyen tanulnak, az enyém rettentő bújós és szeretetéhes, imádja az egész családot.

A collienak nagyobb a mozgásigénye, a golden sokkal nyugodtabb, neki az a mindene, hogy a gazdival lehessen, napi 1 óra séta elég neki, ha a kertben van tartva. A collienak ennél több kell, meg őt le kell fárasztani szellemileg és fizikailag is, különben talál magának más elfoglaltságot.

Nem olyan macerás a collie szőre, mint amilyennek látszik. 2-3 hetente bőven elég átfésülni, vedlés idején kicsit gyakrabban, illetve a füle alatti szőrre figyelni kell, hogy ne álljon össze. A goldent is elég kb ennyiszer.

Nehéz döntés az biztos, válaszd azt, amelyik jobban tetszik és szívesebben élnél vele együtt.

2011. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ez lehet azért van mert a colli még kölyök :)
2013. júl. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!