Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya és mikor?

Melyik kutya és mikor?

Figyelt kérdés
Melyik kutyafajta illik legjobban egy kisbabás családba? Nem kell házat őrizni, csak legyen megbízható játszótás.
2011. márc. 26. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezeknek a kritériumoknak bármelyik kutyus megfelel, ha megfelelő nevelést kap. Azt szokták mondani, hogy vagy a kutya, vagy a gyerek múljon el 3 éves, azért, hogy legalább kettőjük közül az egyik értse, és tartsa tiszteletben, azt, ha valamit nem szabad.


Azt ajánlom, hogy válassz menhelyes, segítségre szoruló kutyát, és a kutyavásárlásra szánt pénzt költsd el egy jó kutyaiskolára.


Így biztosan egy kedves, megbízható játszópajtást kaptok.


Itt van 1500 olyan kutyus, aki szerető gazdira vál, és jól kijön gyerekekkel:

[link]

2011. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Boxer: örök bohóc

Golden Retriever: család központú, akárcsak a Labrador

Uszkár

2011. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Angol bulldog: a legmélyebb álmából felkeltve is képes játszani. Nagyon játékos kutyus. Csak horkol mint a rosszbaj :D
2011. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Boxer. :) Örök kedvenc :D
2011. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fajta ajánlásban egyet értek a másodikkal. De ha menhelyre mentek, akkor a gyereketek legyen már min. 3 éves, és a kutya amennyire csak lehet kölyök. Mert ha már az múlt el 3 éves, akkor nagyon nehéz lesz vele. Nem biztos, hogy valaha is kettesben mered majd hagyni a gyerekkel. Hisz egy 3 éves kutyának már vannak rossz szokásai, ha menhelyes, hisz ott semmire sem tanítják meg. A többi kutyával is csak verekszik, és senki nem akarja, hogy őt, vagy gyermekét nézze verekedő társnak. Hisz nem tudja hol vannak a határok még egy játékban sem, hogy hol a határ.
2011. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem shih-tzu-m van és van egy 1,5 éves keresztlányom. Imádják egymást! Ahol a kislány van ott van a kutya. Minden lépését figyeli. A kiscsaj szokta sétáltatni az utcán :) Szereti vinni a pórázt. Együtt labdáznak, kézből eteti a kutyát stb. Mivel kiskutya ezért fellökni sem tudja olyan könnyen. Max csak akkor ha átesik rajta a gyerek :) Bár már párszor át is ment a farkán szegényemnek, de meg se moccant. A múltkor pl a lábát húzkodta, de a kutya csak aludt tovább.

Úgyhogy én bátran merem neked ajánlani a shih-tzu-t!

Viszont ha nagyobb testűre gondolsz akkor labrador vagy golden retriever. Én is imádom a boxereket -szeretnék is majd egyet-, de ők felérnek még 1 gyerekkel olyan "lököttek" :)

2011. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A boxer talán túl heves egy kisgyerek mellé, és könnyen fellökheti.

Kistestűek ilyen téren sokkal jobbak. Ha nagy testűt szeretnél, akkor ahogy feljebb is írták: labrador vagy rokonlelke a golden rottweiler.

2011. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Maszulfi1 válasza:
Én a golden retriever-t ajánlanám nagyon szeretik a családjukat, és még a spánielt.ők is nagyon aranyosak és ragaszkodnak a gazdihoz.
2011. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet meglepődsz válaszomon,és sokan lepontoznak,de én pl.a boerboel-t ajánlanám.A kutya egy domináns fajta,de a gyerekekkel nagyon óvatos és védelmező,a fájdalom küszöbbe is nagyobb,mint a kis fajta kutyáknak.Így,ha a kisgyerek netalán a fülébe kapaszkodva próbálna felállni,vagy a lábára lépik,meg se parittyázza.De én mégis amondó vagyok,hogy kutyát felügyelet nélkül ne nagyon hagyj kisgyerekkel.
2011. márc. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Küldök egy pár linket. [link] Persze nagyon fontos a HELYES NEVELÉS MINDEN kutyánál.
2011. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!