Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan értetlenek a...

Miért olyan értetlenek a panelos gazdik?

Figyelt kérdés
Lakótelepen élünk. A panelházak között van egy nagy játszótér, nem messze tőle egy kutyafuttató. Van egy-két gazdi, akik ott futtatják a kisgyerekek között a kutyáikat és nem értik meg, hogy az egy játszótér, tilos a kutyát póráz nélkül odavinni. Agresszívak is, mert nem egyszer megkergettek egy-két gyereket, felnőttet, a páromat bokán harapta az egyik (megúszta karcolással). Nekem a szüleimnél van egy németjuhászom, szeretem, nem az állatokkal van a bajom, hanem azzal, hogy már párszor beszóltunk az ilyeneknek és nem értenek. Ráadásul van két olyan nem normális emberke aki panelban tart németjuhászt, meg rottweilert és ő is ott futtatja a játszótéren. Nem akarjuk őket feljelenteni, de már elegem van, hogy a boltba nem tudok leugrani úgy, hogy meg ne támadjon valami ilyen agyamentnek az ebe.
2011. márc. 26. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Először is ne általánosíts. A helyzet nálad van.Lehet, máshol nincs ilyen gond, normális az együttélés kutyás és nem kutyás között. Értésére kell adni azoknak, akik nem megfelelően viszik le a kutyájukat, hogyha nem változtatnak, feljelentés lesz belőle. Ha van közterületes nálatok, ott szólhattok. A jegyzőnél feljelentést lehet tenni.

Nem az számít, milyen fajtát tart valaki lakásban, hanem az, hogy miként mozgatja le naponta.Normális ember nem a játszótérnél teszi ezt.

2011. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%
Nálunk egy anyukára rászólt egy gazdi, hogy fogja meg a totyogó gyereke kezét amikor sétáltak, mert a kutyája harap... A kutyán se szájkosár, se póráz..
2011. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nem minden gazdi ilyen a panelban sem: én még pórázzal sem viszem a játszótérre a kutyáim, pedig kutyafuttató sincs....nem csak azért, mert megharaphatnak valakit (2 éves unokahúgom nyúzza őket felügyelet mellett és soha egy morgás nem volt), de a kutyapiszok nem játszótérre való, kár megijeszteni a félős gyerekeket, és az allergiásoknak sem tesz jót a kutya ott
2011. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%
Elsőnek: közterületesek? Ne röhögtess. Nálunk hasonló a helyzet amit a kérdező írt, tettem panaszt a közterületeseknél, nem is egyszer. Válasz: sajnos semmit nem tudnak tenni, csak hogy a kutyatartók majd belátják blabla.
2011. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oké, elnézést, igazad van nem így akartam fogalmazni. Azokra értettem akik póráz nélkül a játszótéren futtatják a kutyájukat. A környéken lakik két rendőr, mindig ott járkálnak ők is, hol civilben hol szolgálatban és nem szólnak semmit. Pedig már beszéltünk velük is, hogy ha lehet, csak szóljanak az ilyen gazdiknak.
2011. márc. 26. 13:20
 6/13 A kérdező kommentje:

Vérszomjas pandamaci 13:18


Nálunk is volt ilyen...

2011. márc. 26. 13:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ma már kissé beindultak a közteresek a pórázkötelezettségre. Hajógyári sziget, Csepeli part, stb. Mivel érvényes szabályozás van a közterületen való kutyasétáltatásra, azt be kell tartatni. Jegyzőnél feljelentés. Ha nem mozdul, a felsőbb szervnél jelezni.Sajnálatos, ha kutyás ellen kell lépni, de sajnos, sokan felelőtlenül kutyáznak.
2011. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ninna ♥ ***** válasza:
68%
Én is lakásban tartok két border collie-t, szerinted én is idióta vagyok? Ez az egyetlen megoldás, hogy éljek a kutyáimnak, és nincs rossz dolguk, hidd el. Mindennap 4-5 órát le vannak mozgatva, és a környezetemben minden nagytestű kutyás gazdi, aki panellakásban, vagy csak simán lakásban tartja a kutyáját, szintúgy lemozgatja őket. Nem értem, miért baj az, hogy egy német juhászt vagy egy rottweilert lakásban tartanak.. tuti, hogy mindenük meg van, viszik őket sétálni. Azzal van a baj, hogy hova, de ez csak nálad van, nem szabad általánosítani. Egyébként önkormányzathoz be kell menni, szólni kell, vagy annak a két rendőrnek, akiket írtál. Nem igaz, hogy nem szólnak. Rám valamelyik nap a Margit-szigeten szóltak, hogy a halál engedelmes kutyám a lábam mellett sétál póráz nélkül, és hogy azonnal tegyek rá pórázt. Tettem is, megértem, ez a szabály. Én akár feljelentést is tennék azért, mert agresszív kutyákat a játszótéren sétáltatnak, főleg ha még az egészségem is károsodna, mert pl. belémharapnak, vagy csak egy karcolás ilyesmi.. én tuti feljelenteném.
2011. márc. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a panelos gazdik értetlenek, hanem az emberek. REnnek semmi köze ahhoz hogy kutyája van, valószínűleg más helyzetben is ilyen. Szóval nem a kutyák felől kéne megközelíteni a dolgot, mert ettől csak még jobban utálni fogják a normálisakat. És hidd el, ha eddig nem értettek a szóból (mert ugye megmondtátok nekik szépen...?) akkor most sem fognak
2011. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Még egy nem normális válasza:én is panelban tartom németjuhász kutyámat,játszótér sincs itt a közelben,zöldterület az igen az épület körül,mégis egy 1O perc járásra viszem tőlünk a kutyát,még kisdolgára is,ahol van egy nagy futtató,sétáltató.Pedig este,esőben hidd el könnyebb lenne csak leszaladni vele....S "nyomot" sem hagyunk magunk után.De én így érzem korrektnek.Lám,mégis általánosítanak az emberek,s aki rotit vagy nj-t tart lakásban,az nemnormális emberke...
2011. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!