Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány ml tejet eszik meg egy 4...

Hány ml tejet eszik meg egy 4 napos shih-tzu kölyök?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
a tápszer dobozán nincs rajta az adagolás?
2011. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a tápszerrel alapvetően az a gond, hogy ha félrenyelik tüdőgyulladást kaphatnak sajnos még kecsketej esetében is. Szerintem a kefírttel jobban jársz...én is neveltem fel így kicsiket..

Ha a kefirt meglancsositod, akkor folyékony lesz és azt még egy kevés sima teával higitod (fekete vagy kamilla). Olyat vegyél, ami élőflórás, de nem kaukázusi!

Ezt lehet fecskendőből adni. Macerás, de sokkal kevésbbé nyelnek félre, ha a fecskendőből csepegtetem. Abból is a 2 ml-est szoktam használni, mert abból nem jön sok egyszerre. Vigyázz, ne forrald fel a kefirt, Vagy mkroban néhány másodpercig, vagy vegyél ki egy kis pohárba (én szeretem a jénai mokkáspoharat, mert az tartja is a meleget) és azt tedd forró vizbe és kevergesd, amig jó meleg nem lesz.

Segiti a bélbolyhok működését és ugyanúgy táplál, mint a tej.

2011. márc. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs csak hogy hány ml vízbe mennyi tápszer kell
2011. márc. 26. 17:39
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt kipróbálom :) És abból mennyi kell?
2011. márc. 26. 17:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az állatorvost.
2011. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

annyi amennyit hajlandóak megenni.. én kefírtből kiskutyánként csak néhány ml-t adok egyszerre olyan 3-5 ml egyszerre de ha még enne akkor adjál neki nyugodtan


Egyet jegyezz meg: ha a kiskutyának fáj a hasa, nagy puffadt, nem tud kakilni, akkor nem a kaja a legfontosabb. Elég sokáig el vannak kaja nélkül, csak teátadjál nekik, sürün, óránként 2-3 ml-t. Lehet kamilla tea is. Az szépen kimossa a beleket, megnyugszik, lelohad a hasa. Utána lehet adni a kaját óvatpsan, keveset, először csak felesbe: fele tej, vagy kefir és fele tea. Sűrűn éskeveset egyszerre. Később lassan lehet változtatni a tea arányát. Lehet azt is, hogy az egyik órában kapja a feles kefirt, a másik órában csak teát és igy tovább.

2011. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. márc. 26. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!