Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amelyik kutya ugat az nem...

Amelyik kutya ugat az nem harap, csak félelemből ugat, vagy csak beképzelt?

Figyelt kérdés

Szerintetek igaz ez a mondás? :)

Az én kutyám csak akkor ugat hogyha kell,feleslegesen nem ugat.


2011. márc. 27. 09:51
 1/4 xnorkax ***** válasza:

Beképzelt kutyáról én még nem hallottam...

Egyébként a kutyák általában azért ugatnak, hogy jelezzék az idegeneket vagy akármit a ház körül. Ez főként a területvédés miatt van. Amúgy az hülyeség, hogyha ugat, akkor nem harap. Először figyelmeztet (jobb esetben) és ha nem értettél belőle, akkor támad.

Félelemből is szoktak ugatni kutyák, pl. más emberek, autók vagy más kutyák felé. Ez is teljesen más.

2011. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy ez igaz lenne. Az ugatás kommunikáció és sok dolgot jelenthet. Miért ne ugathatna akkor is ha bátor és harapni készül?
2011. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát az ugatás pillanatában valószínűleg nem sok kutya harap, bár anyósoménak megy labdával a szájában is, akkor gondolom más kutyáknak is sikerül egy emberi karral ugyanez a mutatvány. Szóval már itt megdőlt az elmélet.
2011. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a mondás nem teljesen igaz! Az én kutyám ugat és harap is ha valaki bejön...
2011. márc. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!