Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudok segíteni neki,...

Mivel tudok segíteni neki, meg fog gyógyulni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves nem fajtatiszta tacskónk. Tegnap a másik kutyánkkal játszott és leesett a lépcsőről, úgy hogy az első lábai visszahajlottak, és a nyaka is.

Először azt hittem, hogy a lába fáj, de nagyon nehezen mozgott, látszott hogy nem akar mozogni, remegtek is a lábai. Aztán eszembe jutott, hogy biztos a gerincével történt valami, megrántotta, vagy előjött a szokásos tacskó betegség (porckorong problémák).

Egyébként semmi baja, eszik, csóválja a farkát, csak ma sem akar nagyon mozogni, inkább ül és fekszik. Ha elindul akkor nagyon lassan megy.

Mit tudok vele csinálni? Pihen és el fog múlni, vagy mi ilyenkor a teendő? Szerintem nem olyan komoly, mert mozgatja mindenét. Mit javasoltok?


2011. márc. 27. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A tacskóbénulás a hátsó lábakon jelentkezik először. Szerintem csak megrándulhatott a kis lába. Próbáld meg neki borogatni, és ne engedd, hogy járkáljon. Csak pihentesse.
2011. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen elvinném orvoshoz. Az, hogy mozgatja mindenét, nem jelent semmit. Lehet, hogy egy egyszerű rándulás, de lehet nagyon komoly is. A biztos az lenne, ha látná szakember.
2011. márc. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én valami gerinc rándulásra gondolok, bár tényleg nem értek hozzá. Végignyomkodtam a lábait, sehol sem jelezte hogy fájna neki. Megnéztem a gerincét, ott sem, szóval remélem, hogy kipiheni és elmúlik. Ha nem, akkor orvos.

Köszi az eddigi válaszokat, de várom a további javaslatokat!

2011. márc. 27. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
a tacskók szertik sajnáltatni magukat akkor is ha nincs igazán nagy bajuk, nekem is volt egy tacsi keverékem, ő is volt hogy játszott a másik kutyával aztán el kezdett sántítani de amint megráztam a kajás zacskót már négy lábon rohant felém aztán semmi baja sem volt. meg mások is mondták hogy nagy színészek :). persze az is lehet hogy tényleg megsérült, szoval ha nem javul: orvos
2011. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ó nagyon nagy igazságot mondassz, ezt én is észrevettem rajta, hogy nagyon kényesek. Volt, hogy 2 napig sántított egyik lábára, pedig igazából semmi sérülés nem volt rajta neki, se szúrás vagy valami. Egyébként is nagyon kényes fajta szerintem is. 1-2 napon belül eldől szerintem, hogy javul-e vagy sem. De egyébként az étvágyával most sincs gond :D
2011. márc. 27. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!