Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van púp a kutyámon?

Miért van púp a kutyámon?

Figyelt kérdés
az előbb szedtem ki belőle egy kullancsot és egy nagy púp van ott ahonnan kiszedtem! miért van és nem lesz baja ??
2011. márc. 27. 12:01
 1/8 xnorkax ***** válasza:

Előfordulhat, hogy bent maradt a feje a kullancsnak, vagy csak egyszerűen bedagadt. Szerintem baja csak akkor lesz, ha a kullancs fertőzött volt.

Viszont a kullancsok ellen máskor védekezz. Cseppel, nyakörvvel mindenképp. Sok a fertőzött.

2011. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezeld le Betadinnal naponta. Idővel elmúlik.
2011. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de ami előtt kivettem volna már akkor is ott volt neki a púp
2011. márc. 27. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet egy bőr alatti zsírmirigy. A kullancs oda megy, ahol a legvékonyabb a bőr. Ha állandó a púp, mikor oltani viszed a kutyádat, mutasd meg az orvosnak.
2011. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolom már nagy volt a kullancs, és jól megszívta magát. Akkor már legalább 1, másfél napja benne lehetett.


Én utoljára január közepén szedtem ki a kutyámból kullancsot (a legnagyobb hidegben, és még hó is volt...nem tudom, hol a csudába szedte össze)

Szóval neki a szemöldökébe ment, ott ahol olyan kis vékony a bőr. Reggel arra keltem, hogy a kutyámnak olyanra be van durranva a szeme, hogy ki sem látott rajta. Egy éjszaka alatt lett ilyen:(


Nem írtad, hogy a Te kutyában hol volt a kullancs. Mert ha olyan helyen, ahol vékony a bőr, akkor egyértelműen emiatt. De ha máshol, szerintem akkor is a vérszívás okozhatta.


A púp önmagában még semmit nem jelent, tehát nem azért lett, mert a kullancs fertőzött volt. De figyeld 2-3 hétig, mert a babézia ennyi időn belül jelentkezik, ha ne adj Isten fertőzött volt a kullancs. (bágyadtság, étvágytalanság, barnás-, véres vizelet)

2011. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a melső lába és a nyaka között volt neki
2011. márc. 27. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért figyeld őt, ha kicsit bágyadtnak látod, vagy kezdene lázas lenni, azonnal vidd dokihoz!!!!!!!
2011. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké köszi mindenkinek :)
2011. márc. 28. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!