Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. A kutyámon van egy...

S. O. S. A kutyámon van egy seb? . (többi lent! )

Figyelt kérdés
A kutyámon van egy seb, konkrétan a füle alatt. Mostanába el szokott szökni, és általában úgy, hogy kiássa a kerítés alját. A seb a füle alatt, kerek kb. 4-5 centi az átmérője. Tegnap még bőrszínű volt nagyjából és volt rajta egy kevéske szőr, bár már gennyes volt. Ma meg az egész bőr a seben pirosas volt és gennyes. Tegnap is viszketett neki és ma is.. Nemtudom, hogy kivakarhatta e a lábával ( mert ott eléri) vagy valami vírus lehet e (mikőzben elcsászkál a falunkba).. Holnap kihívom az állatorvost. (Bár ma is nemrég elszökött.. csak remélni tudom, hogy hamarosan leszokik róla mert minden reggel megy futni és szabadon van itthon is a kerítésünkön belül.)Csak gondoltam hátha van valaki akivel történt hasonló és tudna segíteni.
2011. okt. 13. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Simán elfertőzödött a sebe...

Amúgy szerintem nem nektek kéne várni, hogy a kutya "hátha kinövi majd ezt", hanem tenni ellene. Nevelni, kikötni, a kerítést megerősíteni.

2011. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja! Hozzátenném hogy beszökött a hátba.. akkor teszi ha fél. Pl: tüzijátéktól, és az utolsó veszettségelleni oltást nem kapta meg mert félt mindig az állatorvos. A kutya labrador. 3 éves múlt.
2011. okt. 13. 20:29
 3/6 Akiteki ***** válasza:

A fülén az állatorvos tud segíteni. Kitisztítja, összevarrja, ad antibiotikumot.

A szökésen meg a kőműves tud segíteni. Meg kell csinálni a kerítést. Nem fog leszokni róla, miért tenné?

2011. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó. Oké. Értettem. Meg fogom csináltatni mégjobban. De azért köszi a válaszokat.
2011. okt. 13. 20:34
 5/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb: az évenkénti veszettség elleni oltás kötelező, ha nem kapja meg a kutya, megbüntetnek (sok pénzre), ha meg is harap valakit, és nincs beoltva, még nagyobb gáz lehet. Ha ez a doki nem oltja be, keress mást.


2: A szökésre ha egyszer rászokott (és ez már megtörtént) soha nem fog leszokni róla. A megoldást előttem írták: kőműves.


3. A sebére: valószínűleg megsértette magát, amikor kimászott, aztán elfertőződött a sebe. A legjobban a doki tud rajta segíteni, de lemoshatnád kamillateával és ha van otthon Betadine vagy jód, azzal kifertőtlenítheted. Utána (de csak utána!) ha van otthon Neogranormon (vagy más hámosítő kenőcs), akkor azzal bekenheted. De ha bizonytalan vagy, akkor minél hamarabb állatorvos!

2011. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rég meggyógyult. Kapott gyógyszert. Egy csomaggal el kellett használni meg 2 védőoltás + a veszettség elleni Teljesen rendben van !
2012. jan. 8. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!