Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyáknak, hogy bent maradjanak az udvaron? Ha nyitva is van a kapu? Szóval ne jusson eszükbe kimenni.

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Nehéz ügy.

Sokkal inkább érdemes kerülni az ilyen helyzeteket.

2009. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elmentem egyszer egy kertes ház mellett ahol nyitva volt a nagykapu,a 3 ház őrző eb,csak ugatott,de eszükbe sem jutott utánunk futni?.És én is erre szeretném a kutyáinkat megtanítani.!
2009. febr. 25. 14:40
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Kutyaiskola! Főleg hogyha már felnőtt kutyáid vannak szükséged van egy szakemberre, aki kívülről látja a viszonyotokat és tanácsokat ad. Idősebb kutyákkal is lehet suliba menni!
2009. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szerintem ez akkor is túlzott kockázat.


Mi van ha az a három kutya valamiért megváltoztatja a szokását, és neked megy?


Mindent nem kell megtanítani. A biztonság alapja hogy az ilyen helyzeteket elkerüli az ember, mert mindig jöhet egy váratlan új hatás ami miatt esetleg mégis kimegy...

2009. febr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Előző voltam:


Ezen kívül az sem mindegy hogy bárki hozzáfér a te kutyádhoz és azt tesz vele amit akar vagy biztonságban van a zárt kerten belül.

2009. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanítani, nem nagy kunszt. Persze én csak azt a verziót tudom elképzelni, amikor te is a közelben vagy. Ha nyitva marad a kapu, és te eltűnsz a látómezejéből, 99 százalék, hogy ki fog menni.

Én a saját 2 kutyámat arra tudtam megtanítani, hogy ne akarjanak kisurranni, mikor nyílik a kapu, vagy akár ha huzamosabb ideig is nyitva kell hagyni (például mikor hurcolkodik az ember) ne lépjenek le. De ehhez az kell, hogy lássanak, vagy csak tényleg 2-3 percre tűnjek el a szemük elől.

Ehhez néhány nálunk szám szerint 3 jól irányzott pofon kell, plusz a nyitott kapu, és már meg is tanulták. Egyébként nem értek egyet az előttem szólókkal, ez igenis, alapvető engedelmességhez tartozik!

2009. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim tudják ezt (nekem is három van :D). Ez az első amit megtanítok nekik! Ehhez fontos lépés, hogy tudják te mész előszötr ki|be az ajtón! Én úgy tanítottam nekik, hogy először is a kennelből nem szabad kijönni, csak ha szólok. Mindig erősen rászóltam, amíg próbálkozott, dobbantottam a lábbammal felé stb... Amikor ezt megszokja, akkor általában kicsit nem fogja érteni, és nem akar kijönni ha hívod akkor sem. De ezt egy idő után elhagyja. Aztán ha házba viszed, akkor is csak úgy mehessen be, hogy szólsz neki... Meg úgy általában a fontosabb ajtókon... Ennek sok haszna van... Nem fog berohangálni sáros lábbal, nem rohan ki csak úgy... Nem kerül sokba, hogy megvárjon a vezényszót... Aztán ha ajtón mentek ki, akkor is tanítsd meg neki, hogy hiába mész te ki, ő nem mehet, csak ha hívod! Ha kimegy akkor szídd meg és rakd vissza... Az enyémeket akár húzhatom is pórázon, akkor sem jönnek, ha ninc parancs. Nem nehéz elsajátítani, már a fél éves kiskutya is jól tudja! :) Persze azt ne várd el, hogy ha mondjuk egy kutya szaladgál az utcán, akkor se menjen ki... Vagy ha nagyon házőző, akkor azt sem várd, hogy nyugodtan tűrje az ordibáló embereket mondjuk...
2009. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ehhez az is hozzá tartozik nálam, hogy sétából befele is csak parancsra jöhetnek... És ha én bemegyek valamiért, akkor is megvárnak az ajtóban, az utcán (persze csak ha nincs ott senki). És a kennelt is simán nyitvahagyhatom és elmehetek, nem jönnek ki. Szóval, ha olyan kutyád van (aki hajlik az ilyen nagy munkamániára) akkor simán megtaníthatod neki, és nem csak pár percre... :)
2009. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is tudja, őt hozzánk kerülése óta mindig leszidtuk, ha kiment + napi 1,5 órát sétáltatom. Most olyan jól tudja, h egyszer az utcán labdáztunk, begurult a labda a kertbe, utána ment de ki már nem jött, mert nem kapott rá engedélyt. :) Szóval szidás, ha egyedül kimegy + minden nap séta. És ha kimentek a kapun, midig az emberek menjenek ki elsőként, utánuk a kutya!
2009. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, tényleg jobb, ha kerülöd az ilyen helyzeteket, én sem hagyom nyitva a kaput, csak nagyon ritkán!
2009. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!