Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtának erősebb az...

Melyik fajtának erősebb az őrző-védő ösztöne, a német boxer-nek vagy a németjuhász kutyának?

Figyelt kérdés
Iskola,képzés nélkül.
2011. márc. 27. 21:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem vitát kezdeményezni akarok,hanem főleg olyanok véleménye,tapasztalata érdekelne,akik mindkét fajtát tartottak.
2011. márc. 27. 21:58
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A német juhásznak. A boxer szerintem manapság egy nagyon barátságos családi kutya, nem a legvérmesebb őrző-védő. Viszont a német juhász is olyan kutya akinek kell a képzés, hogy rendesen kibontakozzon. Nem az a fajta aki minden tanítás nélkül tökéletesen tudni fogja hogy mit csináljon. És manapság nagyon divatos ezért jó helyről kell venni, ha azt akarod hogy megbízható legyen.
2011. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat.Nekem pont más a tapasztalatom,én úgy vettem észre,hogy minden tanítás nélkül a boxer ösztönösen jobban véd.Pl.réten,erdőben való sétáltatáskor sem kötik le annyira a szagok,mint a nj.,közelebb marad a gazdihoz.
2011. márc. 27. 22:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő.Ugatni ugat mind a 2 fajta ha idegen jár a portája közelében , de az egyik ismerősömhöz pár hete surrantak be és vittek el pénzt a házából , van németjuhásza és boxere is , simán benegedték a tolvajt....
2011. márc. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gondolom,milyen büszke lehet az ismerősöd a kutyáira...Vagy esetleg valaki olyan volt,akit a kutyák ismertek.
2011. márc. 28. 11:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A mai világba bármely eb lehet vérmes is és szelíd is. Én a boxert szelídnek ismerem, a németjuhászt meg őrző védőnek, de ha normális akkor cuki kutya.
2011. márc. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy simán kijátszható a kutya, aki be akar menni előtte való nap megmérgezi a kutyád másnapra elpusztul, és bemegy :S EZELLEN tudsz úgy védekezni, hogy megtanítod arra, hogy csak tőled vegyen el ételt... Csak gondolom szólok előre, ha őrzővédőt szeretnél :D
2011. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
német juhász de a boxert se lehet alá becsülni..
2011. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem boxerem van, amúgy nálam is úgy van, ha elengedem nagy területen, inkább ottmarad a közelemben, és a fél szeme mindig rajtam van :) Emberekkel barátságos, viszont hamar megérzi, ha valaki rossz szándékkal közeledik, akkor jajj annak..

De hogy a kérdésre is válaszoljak, én mégis a német juhászt mondanám.

2011. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

nem a fajta, hanem a család-illetve a falka viselkedése dönti el !!

felelős, falkavezér gazda mellett mindkét fajta pont annyira lesz örző-védő amennyire engedi a vezér!

gyenge kézben egy chiwawa is örző-védővé válik !

ez nem a fajtától függ !!

( a lógó fülü pásztorkutyák : kuvasz,kaukázusi,berni,moszkvai,scnauser,stb,..bármelyik ösztönszerűen öriz és véd , a lényeg a gazda hozzáállása !!

jó gazdi mellett , csak ha kell,

rossz gazdi mellett mindíg, főleg ha nem kéne !!!

ilyen egyszerű .

2011. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!