Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 11 hetes border...

Van egy 11 hetes border collie-németjuhász keverék szuka kutyusom. Kétségeim vannak, hogy az apukája tényleg német juhász volt e, mert elég kisméretű, szerintem, a korához képest. Most 4 kiló. Mekkora kutyaház kéne neki?

Figyelt kérdés

Kinti kutya lenne ő, most van egy szigetelt kisebb doboza, ott alszik a macskákkal.

Most szeretnénk egy végleges kutyaházat készíteni neki, amin 10 centis szigetelés lenne körbe, meg a tetején, alján is. Vajon mekkora kutyaházra lenne szüksége?

A két cica is járulékos elem az alváshoz! :)

Kérlek belső méreteket írjatok, majd arra rászámolom a szigetelést.

CSak az a gond hogy egyszerűen nem tudom mekkora lesz. )Meg lehet jósolni a mostani súlyából?

Köszi előre is.


2011. okt. 17. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

10 centi nagyon sok szerintem, teljesen lefolytja a levegőt. 2 OSB lap közé 1 réteg hungarocell bőven megteszi.

Hát... Lehet, igazad van, vagy a kölyök inkább az anyja méretére ütött. Ha most ennyi, akkor felnőtt korára 15-20 kilónak saccolom. De lehet, mellélövök :D

Ha bejön a számításom, akkor szélesség: 85cm, hosszúság: 55cm, magasság 60 cm. Bejárat 30 x 30-as, jobb a hosszabb részének egyik szélén elhelyezni. A bejáratnál legyen perem, hasznos!

2011. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi. Azért gondoltam 10 centit, mert olyan van itthon, megmaradt a ház külső szigetelésekor.

Végül is nem kell hatalmas kutya, csak úgy tudom ilyen korban pl. a németjuhász több mint kétszeres méretű.

2011. okt. 17. 13:28
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Isten őrizz!

Az udvari Borderek legtöbbje be se megy a házba, kint alszanak az erkélyen, belepi a hó. Nem fázik, olyan vastag a szőre. A miénk beköltözött a kertibútor alá, az tökre elég az eső ellen, de az se zavarná, csak a vihartól minden kutya elmenekül valahová.


Ha beszoktatod a szigetelt házba, nem lesz szőre, és akkor valóban fázni fog ha kijön onnan, vagy lehűl nagyon a levegő.

2011. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!