Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen csontot adhatnék egy...

Milyen csontot adhatnék egy kis pincsinek és egy keveréknek?

Figyelt kérdés
A szituáció a következő: Be fogok fogadni, egy körülbelül 6 kilós 3 éves pincsit, és egy középtestű 25kiló körüli keverék kutyát ö 5 éves(nem tudom milyen keverék). Mind a kettő fiú. Milyen csontot adhatnék nekik? Főként a kis pincsi miatt aggódom, mert azért ő kisebb. Csirkecsontot kaphat? Nem gyakran, úgy hetente egyszer kapnának vasárnap az ebéd végett, vagy amikor húsboltban vásárolnék csirkefarhátat vagy ilyesmit. Mivel etethetném őket még? Nem volt még eddig kutyám és most így rögtön kettő is.. Hétvégén jönnek a kutyák. Már beszereztem két pórázt és két nyakörvet. Azt tudom, hogy mindent megesznek, de még is mit adjak nekik? Annyit tudok, hogy csokoládét nem ehetnek azt olvastam. Meg a nagyon fűszeres, sós dolgokat. Szóval válogatni kell mit szabad enniük. Eddig mindent kaptak enni nem válogatták az étrendet. Tudtok tanácsot adni? Megköszönném!
2011. márc. 28. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Csirkecsontot nem szabad adni neki,megakad a torkán és megfullad.
2011. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xnorkax ***** válasza:
Csirkecsontot, nyúlcsontot és hasonló dolgokat ne adj nekik, mert megakadhat a torkukon! Vastagabb marha és disznó csontokat javasolnék. De csínján bánj velük, mert a fogaknak nem tesznek túl jót, ráadásul nagyobb mennyiségben szorulást is okozhat. Havi 1x-2x elég.
2011. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kétlem, hogy a kis pincsi elfogyasztana olyan csontokat. Akkor csirkét tilos nekik adni? Úgy tudom eddig ettek.
2011. márc. 28. 14:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy eddig ettek, de a csirkecsont pl. szilánkosan törik, ha rágják, és a szilánkok elég csúnya dolgokat okozhatnak. :(
2011. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értettem, akkor csirke csont nincs :) Köszönöm. És még mi az amit ne adjak neki?
2011. márc. 28. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Vajon az a milliónyi kutya, amelyik farhátat eszik, ma már mind megfulladt volna? Vagy amelyek nyakat kapnak?

A pincsinek kevesebbet, a másiknak többet adhatsz. Ne napi rendszerességgel, mert székrekedést okozhat némelyeknél.

Nyilván, ha nem ez a fő eledelük, nem lesz baj.

Vagy veszel tápot és azt adod nekik, vagy főzögetsz.

2011. márc. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyen kistestű kutya egyáltalán ne kapjon csontot.

Lehet kapni remek műcsontokat, amik a fogát is tisztítják és szívesen rágódnak rajta.

A csontot felejtsétek el.

Egyébként is tévhit, hogy a kutyának jó a rendszeres csontevés.

2011. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
A kutyák húsevők és nem hiénák,hogy csonton éljenek.Egy pincsinek meg pláne,én semmilyen csontot nem adnék.Az én kutyáim közül az egyik,egyáltalán nem szereti a csontot,ha véletlenül mégis megeszi,nemsokkal később kihányja.Én nem azt mondom,hogy egyáltalán ne egyen csontot a kutya,de tápértéke nincs,és a fogakat is lekoptatja.
2011. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

csirkenyak és farhát mehet, combcsontot, meg a többit, ami szilánkosra törik, azt nem szabad kutyának adni, mert ha nem is a torkán akad el, kibökheti a beleket :S

én ismerek kutyát, aki így pusztult el :( hiába mondtam az okos gazdájának, hogy ilyen csontot ne adjon a kutyának :(

[link]

2011. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csokit írtad meg a fűszeres sós kajákat. Mazsola és a szőlő leállíthatja a kutya veséjét.
2011. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!