Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kiskutyámnak milyen...

2 hónapos kiskutyámnak milyen oltásokra van szüksége? Milyen egészségügyi dolgokat javasoltok? Bolha, kullancsírtás, esetleg valami nyakörvet? Bolha nyakörvet? Vagy hallottam hintőporról is? Az jobb lenne?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 14:56
 1/2 Ninna ♥ ***** válasza:

Most 8 hetes a kutyusod, még jó sok oltást kell kapnia, itt van egy oltási program, ezt nézd át: [link] Valamint szerintem bizalommal fordulj az állatorvosodhoz, ő is tud neked segíteni, hogy mit kell kapnia legközelebb, és mikor. Ő tudja a legjobban ezt, vele érdemes konzultálnod, valamint nézd meg az oltási könyvét, abban benne van, mikor kapta az oltását, és arra számolj rá 2 hetet, és már mehettek is a következőért. Azt hiszem, 3-4 oltás van, amit 2 hetente kell beadatni, szerintem már 1-en túl vagytok, de állatorvossal konzultálj!


A bolha, és kullancsmegelőzés nagyon fontos már egy ilyen pici kutyusnál is, kérdezz rá állatorvosnál, hogy milyen szereket használhatsz ennyi idős korban nála. A legjobbak a spot-onok, de ezeket ha jól tudom, olyan 3 hónapos kor körül lehet csak használni, addig nem, de erről is kérdezd meg az állatorvosodat. Az én kutyám amikor kicsi volt, kapott a doki bácsitól spot-ont, valami külön nekik valót, ami piciknek van, és jól is védett. Abban az egyben biztos vagyok, hogy az ultrahangos riasztót már bátran használhatod rajta. Az nagyon hatásos, és spot-onnal nagyon jó védettséget ad. Egyik szer sem ad tökéletes védettséged, de azért a spot-on, és az ultrahangos duója elég jó megoldás. Itt tudod megnézni az ultrahangost: [link]

2011. márc. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xnorkax ***** válasza:

[link]

Itt az oltások le vannak írva.

Féreghajtani három havonta kell.

Remek nyakörvet vannak bolhák ellen, pl. Kiltix. Léteznek cseppek is, amik szintén jók.

A hintőport inkább hanyagold szerintem.

2011. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!