Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolha nyakörv vagy csepp?...

Bolha nyakörv vagy csepp? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Bolha nyakörv vagy csepp?Melyik a jobb??Ti melyiket használjátok??Mennyibe kerülnek????Hol kapom meg ezeket??

Milyen márkájú a legjobb???Meddig és mi ellen hatnak még ezek??Veszélyesek???És ha csepp akkor a cica ugye nem éri el a nyakát??


2010. febr. 21. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a csepp vált be hatásos, de elég drága kb.2000ft körül van, nem is tudom. FrontLine azt hiszem.

2010. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
szerintem inkább csepp meg fürdetés. egy macskám elszökött miután rátettem a bolhanyakörvet :( azóta nem is veszek nyakörvet...
2010. febr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
FrontLine igen,1800ft. állatorvosnál tudsz venni. Minden élősködő ellen véd, nyáron tökéletes a kullancsok ellen. Nekünk nagyon bejön. Ha nyalja is magát és ha elis éri akkor sem lesz tőle baja..viszont egy cicának a nyakörv nem jön be persze hogy azon küzköd hogy hogy szabaduljon meg tőle.. csepp az igazi
2010. febr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Csepp, a Frontline nagyon bevált. Nem éri el a cica ahol bekenem, egész a tarkójára cseppentem. Azt írják, 1 hónapig hatásos, én minden hónap elején cseppentek.

Árat nem tudok, mert külföldön lakom és veszem.

A nyakörv eddig egy esetben sem ért semmit.

2010. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

FrontLine-t nem csak állatorvosnál lehet kapni. Én pl most láttam a Tuskóban is a macskaeledeles résznél.

De elég drága 2000-2200Ft körül van és csak egyszer lehet felhasználni.

Én nyakörvet rakok a cicámra. Olcsóbb, 4 hónapig jó és nem bolhás tőle egyáltalán.


16:52, nem hinném, hogy lenne összefüggés a nyakörv és a szökési hajlam között. Az enyémen pl abszolút nem vettem észre, hogy szökősebb lenne, mint nyakörv nélkül.


Ja és bármennyire is lesznek ezért ellenvélemények, de én igenis megfürdetem a macskámat kb havonta egyszer.

2010. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Mindenképpen a csepp. A bolhanyakörvektől az én cicámnak ugyanannyi bolhája maradt, a Frontline cseppentés óta pedig semmi. Én azért sem szeretem a nyakörvet, mert félek, hogy beakad valamibe és megfullad a macs.
2010. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ettől ne félj, erre a nyakörvgyártók is gondoltak!

Van olyan típus, aminek egy része nyúlós gumigól van. Így ha a nyakörv beakad egy ágba, vagy valamibe, a cica simán ki tudja húzni belőle a fejét.

Láttam már egy másik típust is, aminén a nyakörv anyaga be van vagdosva. (Perforálva van.) Így egy erősebb húzástól elszakad.

2010. febr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nyakörvtől megbolondult a macskám, le kellett szedni róla.. Viszont a csepp nekünk is bevált, de ugye annak kell pár nap, hogy hasson, a macskánk (és mi is) megőrültünk a bolháktól, úgyhogy még a bolhacsepp előtt egy jó nagy fürdetés, és kézzel egyenként a bolhák kiszedése volt az instant gyógymód..
2010. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a cseppekre esküszöm már három éve használom a macskáimon és nem volt semmi mellékhatása. Én inkább féreg ellen rakom, mint bolhára, mivel sok csepp féregellenes hatással is rendelkezik. Én az advantage és a strongholdot szoktam használni. Ezek a cseppek 1 hónapig hatásosak. Sajna nem minden állatpatikába lehet kapni recept nélkül. Az áruk kg-tól függően 1600-2200 Ft (kb.)Hát nagyon jól kell felraknod ahhoz, hogy ne nyalja le. Egészen a nyak tövénél kell, mert nagyon ügyesen letudják ráncolni a bőrüket és elérik. Én biztonsági okból, hogy ne nyalják le, gallárt teszek rájuk egy óráig.


Spot fajták:


Profender: Fonál-( Toxocara cati, Toxascaris leonina, Ancylostoma tubaeformae) és galandférgek (Dipylidium caninum, Taenia taeniaeformis Echinococcus multilocularis) ellen jó, de ez nem hat bolhára, csak belső élősködők ellen.


Az advocate és a stronghold védettséget ad bolha (lárvaalakok ellen is), kampósféreg, orsóféreg, rühösség és szívférgesség ellen. Viszont a galadféreg ellen hatástalan mindkettő.

Frontline viszont csak bolha, kullancs, tetvek -és atkák ellen hatásos. Belső élősködők ellen nem.


Csak külső élösködők ellen hatásos: Frontline, Advantage

Külső és belső élösködők ellen hatásos: Advocate és a Stronghold.

Csak belső élösködők ellen hatásos: Profender

2010. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
FrontLine csepp azt mondjátok, hogy drága de szerintem nagyon megéri mert 3-4 hónapig jó! :)
2010. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!