Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ír farkaskutya mennyire...

Egy ír farkaskutya mennyire alkalmas őrző-védő munkára?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az ír farkaskutyák manapság jámbor, kedves természetű óriások, de kíváncsi lennék, hogy megfelelő képzéssel alkalmasak lennének-e őrző-védő munkára.
2011. márc. 28. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Alkalmazása: Valamikor régen ezek a kutyák irtották Írországban a farkasokat. Manapság mindenes őrző-védő ebek, ideális házőrzők, személyi testőrök.

Forrás: [link]

De ha beírod a google-ba a fajtát még többet olvashatsz róla.

2011. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat olvastam a fajtáról, de mindenhol mást írnak. Egyszer azt írják, hogy következetes neveléssel alkalmasak rá, valahol azt írják hogy alapból (természetesen) alkalmasak rá, valahol pedig hogy nem alkalmasak... Sajnos mivel nincs sajátom, így nincs személyes tapasztalatom sem.
2011. márc. 28. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
és ha felhívnál egy tenyésztőt?
2011. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha őrző védő fajtát szeretnél, van alkalmasabb is: Dobermann, Roti na meg persze a juhászkutyák! Nekem csak magyar fajtáim voltak eddig de nem is bíznám másra a telket. Kuvasz, komondor puli ezeknek a vérükben van, nevelni sem kell rá!
2011. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ír farkas az agarakhoz tartozik. Vadászkutya. Ha hivatásszerűen akarsz vele ŐV-zni, akkor lehet, hogy más fajtát kellene választani, de amatőr szinten, szórakozásból meg lehet próbálni.
2011. márc. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. márc. 29. 15:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó vicc 😂😂😂

Halálra ölelgetnék a betörőt

2020. szept. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!