Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek szegénykével?

Mit tegyek szegénykével?

Figyelt kérdés

Ma sajnos elütöttem egy kutyát egy négysávos elkerülőn, kirohant elém, szinte a semmiből.:( Azonnal satufék, ki a vészvillogó, megálltam. (még szerencse, hogy nem volt nagy forgalom) Nem mozdult, de élt. Félve, de felvettem, betettem az autómba és vittem az állatorvoshoz. Mire odaértünk észhez tért nagyjából a sokktól, vagy nem tudom mitől. Még jobban féltem, mivel már magánál volt, de nem bántott, sőt, nyalogatott, mintha hálás lenne, hogy viszem az orvoshoz, így ki tudtam venni gond nélkül a kocsiból. Pedig én okoztam neki a sérülést:(


A lényeg eltört a lába, és csomó zúzódása van. Ellátta szépen. Se nyakörve, se chip-je, ilyen kis keverék, drót szőrű, középtestű kutyus.

Nálam nem maradhat, menhelyre meg nem fogom "beb@szni", az nekem olyan... bedobom oda, mint aki jól végezte dolgát.:S


24L


2011. márc. 31. 14:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbben otthagyták volna szépen.
2011. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod oldani, hogy megfürdesd a kutyust, akkor vegyél állatpatikában neostomosan oldatot. 1 ampullát 1 liter vízzel kell higítani, én az 5 kilós kutyámra egy ampullával szoktam elhasználni.

Állítsd be a kádba, vagy ha elfér akkor lavórba, és ezzel az oldattal locsolgasd negyed órán keresztül. (mindenhol érje, a fejére is tegyél!)

Azonnal kiöli belőle a bolhákat. 5 nap múlva ismételd meg, majd utána tegyél rá valamilyen kullancs-, és bolhariasztót.


Persze csak ha nálad lesz még 5 nap múlva is;)

2011. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként nem nagy tétel ez a cucc, olyan 300-400 ft 1 ampulla
2011. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
oh remek, köszi a tanácsot:) de törött lábbal szerintem nem szabadna még fürdetni nem? Van ilyen csepp is, egyszer vettünk mamám cicáira, és az is nagyon jó volt.
2011. márc. 31. 16:27
 15/18 anonim ***** válasza:

De jó volt végigolvasni a történetet és a végét... könnyeket csaltál a szemembe. Én is autózom, s nekünk se lehet még kutyánk a 4. emeleti lakásba ahol 2 tengerimalac van és lakásfelújitást tervezünk, de valószínű így tettem volna mint te, és valószínű hogy meg is tartottam volna mint te, mert aki a szemébe néz a kutyának ilyenkor, egy életre nem felejti sem ő, sem a kutya. Apám talált egy ilyen kutyát, nem ő ütötte el, hanem más, de felvette és állatorvoshoz vitte. 2 napig nála volt a kutya de másik 2 már méregette így nem tudták megtartani, de nem nyughatott kezelések, műtét után mikor lábadozott elvitte győri menhelyre, ahol meglepően szépen bántak vele, sőt, azóta is érdeklődött apám, külföldre került egy szerető családba. :)

Jóhogy vannak ilyen történetek, csak az a baj a szomorú sztorikból több akad.

2011. márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Nagyon szép dolog volt apukádtól, hogy felvette, az ilyen emberek nekem máris borzalmas szimpatikusak, pedig nem is ismerem apudat. De ahogy az előző hozzászólók is írták nekem, így ez apukádra/rátok is igaz. Csakis jó emberek lehettek:)
2011. márc. 31. 17:11
 17/18 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos vagy, hogy megtartod :) Szerintem nálad lenne a legjobb helye!
2011. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Igen már biztos, hogy megtartom.:) Imádom annyira kis csúnya, hogy már gyönyörű de tényleg. De majd én rendbe hozom, mert sovány is.

Mondjuk annyit azért megteszek, hogy az állatorvosoknál kiplakátolom, de bevallom szomorú lennék, ha meglenne a gazdája, nemcsak amiatt, hogy megszerettem, hanem amiatt is, hogy ha van gazdája akkor szégyellheti magát, hogy így tartotta..... tényleg nagyon kis szakadt, nálam jobb sora lenne, és lesz is:) Bár aztán ki tudja, lehet amúgy szépen volt tartva, csak már hosszú napok óta kóborolt, és azért lett ilyen ágrólszakadt.


Szinte biztos vagyok benne, hogy nem kerül meg a "gazdája".

2011. márc. 31. 19:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!